Nová kolekcia záťažových krytín Gerflor Taralay Impression 2023 uspokojí aj náročných zákazníkov či architektov

Partneri sekcie:

Vinylové podlahy Taralay Impression patria k špičkovým záťažovým heterogénnym podlahám spoločnosti Gerflor. V roku 2023 prichádza Gerflor s novou kolekciou, ktorá uspokojí tie najnáročnejšie priania koncových zákazníkov aj architektov.

Heterogénne podlahy Gerflor Taralay Impression sú k dispozícii v akustickom a kompaktnom prevedení bez penovej podložky. Ich základnou prednosťou je všestrannosť a široká ponuka rôznych dekorov.

Materiál je maximálne viacúčelový, takže ho možno použiť v zdravotníctve a školstve, ale aj vo verejných priestoroch a obchodoch. Všade tam ich majitelia a prevádzkovatelia ocenia 96 atraktívnych dekorov, vysokú odolnosť, ľahkú údržbu, špičkovú akustiku a ochranu zdravia a životného prostredia.

Drevený „fusion“ dekor krytín Taralay Impression prináša štruktúrované a rebrované dosky s grafickou potlačou, ktorá je charakteristická moderným nádychom. Vďaka širokej rozmanitosti dizajnu dosiek je tento dekor vhodný najmä do chodieb.
Drevený „fusion“ dekor krytín Taralay Impression prináša štruktúrované a rebrované dosky s grafickou potlačou, ktorá je charakteristická moderným nádychom. Vďaka širokej rozmanitosti dizajnu dosiek je tento dekor vhodný najmä do chodieb. | Zdroj: Gerflor

Ako pri všetkých radoch vinylových podláh Gerflor je aj tu v centre pozornosti dizajn

Nová kolekcia podláh Taralay Impression bola ocenená v rámci súťaže International Design Awards. Pri výrobe sa používa technika digitálnej tlače, takže vzory pôsobia vierohodne s minimálnym opakovaním.

Jednotlivé dekory sú koncipované ako mix&match, takže na seba farebne nadväzujú a architekt môže priestor opticky deliť bez toho, aby tým opustil jednotný farebný koncept.

Rovnako sa používajú kombinácie zdanlivo nesúrodých textúr ako grafika a drevo, cement a textil a podobe, avšak vo výsledku vznikajú atraktívne „fusion“ dekory, ktoré pôsobia moderne a nie sú len prvoplánovými imitáciami pôvodných motívov.

V školských zariadeniach si nájde miesto podlaha Taralay Impression s dekorom Envol. Vyvážená farebnosť s niekoľkými dotykmi bielej dáva tomuto dekoru ľahkosť, ako keď vietor dvíha lístie.
V školských zariadeniach si nájde miesto podlaha Taralay Impression s dekorom Envol. Vyvážená farebnosť s niekoľkými dotykmi bielej dáva tomuto dekoru ľahkosť, ako keď vietor dvíha lístie. | Zdroj: Gerflor

Ani tento rok Gerflor nezabudol na svoju silnú stránku – technické inovácie

Okrem patentovanej povrchovej úpravy Protecsol2, ktorá odolá aj agresívnym chemikáliám ako sú dezinfekcie a alkalické saponáty a pod. prišiel Gerflor s novou verziou určenou na tzv. voľnú pokládku bez nutnosti celoplošného lepenia.

Túto variantu pomenoval príznačne HOP, ktorá je podobne ako klasické lepené prevedenie dostupná v kompaktnom variante (maximálne odolnom voči vrypom a otlakom) aj v akustickej variante s 19dB kročajovým útlmom.

Spleť a bujnosť tropických lesov alebo spomienka na palmové listy jemným a delikátnym spôsobom: to je dekor Jungle záťažových vinylových krytín Gerflor Taralay Impression.
Spleť a bujnosť tropických lesov alebo spomienka na palmové listy jemným a delikátnym spôsobom: to je dekor Jungle záťažových vinylových krytín Gerflor Taralay Impression. | Zdroj: Gerflor

Tatalay Impression HOP je určený predovšetkým pre rýchlu pokládku aj na pôvodný podklad, ako je existujúci vinyl, linoleum, liata podlaha, dlažba a pod. Podmienkou je že podklad musí byť pevný, tvrdý a rovný ako plošne (tolerancia 5 mm v rámci 2m laty) aj lokálne (napr. pri dlažbe sú povolené škáry do 4 mm šírky a 1 mm hĺbky).

Role sa k podkladu iba fixujú špeciálnymi 10 cm širokými fixačnými páskami v spojoch jednotlivých rolí, aby bolo možné spoje tepelne zvariť a vytvoriť tak pevný a vode-odolný spoj, ktorý je pre komerčnú záťaž nevyhnutný.

Túto vlastnosť ocenia najmä prevádzky, ktoré treba veľmi rýchlo zrekonštruovať s minimálnym obmedzením prevádzky, bez mokrých a prašných procesov a s čo najmenšími nákladmi spojenými s prípravou podkladu. Rovnako je toto riešenie vhodné pre komerčné priestory, kde je zákazník v nájme a je nútený v prípade opustenia priestoru vrátiť podlahu do pôvodného stavu.

Exkluzívna konštrukcia predurčuje podlahy Tatalay Impression HOP predovšetkým pre rýchlu voľnú pokládku aj na pôvodný podklad. Krytina je stabilná a dilatačne odolná vďaka dvojitej sklovláknitej výstuži a podobne ako klasické lepené prevedenie je dostupná v kompaktnom variante (maximálne odolnom voči vrypom a otlakom) aj v akustickej variante s 19dB kročajovým útlmom.
Exkluzívna konštrukcia predurčuje podlahy Tatalay Impression HOP predovšetkým pre rýchlu voľnú pokládku aj na pôvodný podklad. Krytina je stabilná a dilatačne odolná vďaka dvojitej sklovláknitej výstuži a podobne ako klasické lepené prevedenie je dostupná v kompaktnom variante (maximálne odolnom voči vrypom a otlakom) aj v akustickej variante s 19dB kročajovým útlmom. | Zdroj: Gerflor

Tretím pilierom novej kolekcie je ochrana životného prostredia

Podlahy Taralay Impression sú 100% recyklovateľné. Najmä variant HOP ponúka úplne nové možnosti v oblasti cirkulárnej ekonomiky. Okrem toho, že v samotnej konštrukcii je už obsiahnutá vrstva z recyklátu, vďaka voľnej pokládke je možné podlahu až doslúži strhnúť bez toho, aby bola znečistená lepidlami, kúskami podkladu (napr. samonivelačná stierka) a pod.

Takto „čistá“ surovina výhľadovo umožňuje oveľa jednoduchšie, lacnejšie a širšie možnosti následnej recyklácie.

Viac informácií o novej kolekcii Gerflor Taralay Impression nájdete na www.gerflor.sk

Zdroj: PR článok Gerflor SK s.r.o