Ako vybrať správne lepidlo na obklad a dlažbu?

Partneri sekcie:

Lepidlo tvorí v celkovom rozpočte realizácie obkladu alebo dlažby len jednotky percent, napriek tomu sa občas objavuje snaha šetriť práve na nich. Nie je ich totiž vidno. Pritom práve tieto položky výrazným spôsobom ovplyvňujú vzhľad i životnosť výsledného diela.

Spoločnosť LB CEMIX má na českom a slovenskom trhu jednu veľkú výhodu – je súčasťou rakúskej nadnárodnej skupiny Lasselsberger, jedného z popredných európskych výrobcov suchých omietkových a maltových zmesí, disperzných produktov, keramických materiálov a surovín.

V rámci jednej skupiny tak dochádza k výrobe podkladu, ako aj lepidla a finálnej dlažby alebo obkladu. Jeden výrobca teda pozná presné zloženie všetkých troch rôznorodých materiálov, ktoré sa navzájom ovplyvňujú, a vďaka tomu dokáže presne pripraviť najvhodnejší druh lepidla pre konkrétnu keramiku alebo podklad.

Zdroj: Cemix

Základná ponuka produktov

V portfóliu produktov CEMIX nájdeme napríklad základné lepidlo 8200 LEPIDLO C1T na jednoduché aplikácie v interiéri, určené pre ľahké zaťaženie chôdzou. Z hľadiska druhu keramiky je určené pre stredne- a vysokonasiakavé materiály.

8211 LEPIDLO C2TE má predĺžený čas otvorenia a umožňuje tak obkladať veľké plochy naraz. Poradí si so stenovým i podlahovým vykurovaním, je mrazuvzdorné, určené na keramiku s nízkou nasiakavosťou, vhodné i do garáží zaťažovaných vozidlami do 3,5 t.

Lepidlá na špeciálne aplikácie

8260 LEPIDLO FLEX C2TES1 je určené na miesta s najväčšími teplotnými zmenami a tiež na pružné podklady. Je navrhnuté pre spekané a málo nasiakavé obklady. 8282 LEPIDLO FLEX C2TES1 je potom prémiový produkt s obsahom pucolánu, ktorý zabraňuje farebným zmenám svetlých dlaždíc alebo prírodného kameňa.

Zdroj: Cemix

Má bielu farbu a dodáva tak sklenenej mozaike svetlé pozadie. Je vhodné i na použitie pod vodou, teda predovšetkým vnútri a okolo bazénov. 8265 LEPIDLO C2T napríklad obsahuje tras a zabraňuje tvorbe výkvetov, vytvrdzuje a vyzrieva i bez prístupu vzduchu, chemicky viaže zámesovú vodu a nemusí sa odparovať.

Cemix, s. r. o.
Veľké Leváre č. 1304
908 73 Veľké Leváre
tel.: 034/774 80 03

Zdroj: PR článok Cemix, s.r.o.