Strecha

Partneri sekcie:

Extenzívne vegetačné strechy predstavujú riešenie nenáročné na údržbu s odolnou zeleňou. Aby vegetačná strecha fungovala ako celok, je potrebné hneď na začiatku prihliadať na správny výber hydroizolačných materiálov a ostatných funkčných vrstiev strešného plášťa.

V minulosti verejnosťou nie príliš obľúbené ploché strechy sa v dnešnej dobe stávajú jedným zo základných prvkov modernej architektúry.

Ľahký strešný plášť na trapézom plechu. Umožňuje rýchlu a efektívnu realizáciu ľahkých striech priemyselných stavieb a objektov občianskej vybavenosti.

Predpokladom pre spoľahlivé fungovanie strechy je nielen kvalita samotného strešného systému, ale aj jeho správna pokládka.

Ak sa rozhodujete pre rekonštrukciu, je dobré vedieť, s akými nákladmi treba počítať. V článku získate prehľad o cene samotnej krytiny, ale aj nákladoch na jej správnu pokládku. Presvedčte sa, že aj kvalitná škridlová strecha môže byť cenovo dostupným riešením pre rekonštrukciu.

Naše životné prostredie, je čoraz viac zaťažované činnosťou veľkopodnikov, rozsiahlym, nadmerným odlesňovaním, plytvaním vodou, znečistením pôdy, vody a ovzdušia. Zásoby fosílnych energetických zdrojov na Zemi sa čoraz viac zmenšujú, dôsledkom čoho dochádza k narastaniu ceny energií. Využívanie obnoviteľných zdrojov energie môže byť tým najvhodnejším, najhospodárnejším a najdôležitejším dlhodobým riešením pre ľudstvo.

Kvalitnú strechu nerobí len strešný systém, ale aj jeho správna realizácia. To si vyžaduje prácu skutočných odborníkov. Ak ste macher, ktorý sa venuje pokrývaniu šikmých alebo plochých striech, spoločnosť BMI Slovensko vás podporí ako svojho majstra.

Kvalitné zateplenie domu môže veľmi výrazne znížiť náklady na vykurovanie. Je však dôležité nepodceňovať výber správnej hrúbky izolačného materiálu, vďaka ktorému sa minimalizujú tepelné straty domu. Okrem toho kvalitná izolácia pomôže zlepšiť celkový komfort bývania a v neposlednom rade šetrí aj životné prostredie. Akú hrúbku izolačného materiálu zvoliť na optimálne zateplenie rôznych častí domu a prečo sa oplatí investovať do materiálu s väčšou hrúbkou?

Spoločnosť Wienerberger uzavrela na svetovej výstave Expo koncom roka 2022 exkluzívnu zmluvu o predaji inovatívnych riešení s nízkym obsahom CO2 určených pre ploché strechy, ktoré vyrába holandská spoločnosť Leadax. Leadax Roov je udržateľná hydroizolačná fólia, ktorá sa vyrába z plastového odpadu a po skončení životnosti sa môže recyklovať.