Zničené strechy po krupobití sú problémom už aj u nás. Ako sa tomu dá zabrániť?

Na Slovensku sa čoraz častejšie vyskytujú silné búrky sprevádzané krupobitím. Drobné krúpy s priemerom do 10 mm sú väčšinou neškodné, avšak krúpy s priemerom 30 mm a viac už spôsobujú značné škody na majetku a strechách. Preto je rozumné investovať do kvalitnej strešnej krytiny, ktorá odolá krúpam až do veľkosti pingpongovej loptičky.

Keramické krytiny značky Jacobi-Walther sa vyrábajú v Nemecku s dôrazom na kvalitu, odolnosť a trvácnosť, pričom spoločnosť má viac ako 160-ročnú tradíciu. Všetky modely majú hrúbku minimálne 10 mm, čo zaručuje potrebnú masívnosť a schopnosť odolávať aj extrémnym poveternostným podmienkam.

Detail na strešnú krytinu zničenú krupobitím.
Detail na strešnú krytinu zničenú krupobitím. | Zdroj: Bauintegra

Škridly, ktoré neprekvapia ani krúpy

Pri certifikácii modelov strešných krytín Jacobi, boli dosiahnuté vysoké triedy odolnosti voči krúpam bez potreby zmeny tvaru a drážok, vďaka ktorým je zachovaná jednoduchosť kladenia strešných krytín Jacobi.

Modely J160, W6v, Bobrovka, WALTHER-Tegula, a teraz aj Z10, a WALTHER Stylist® získali triedu odolnosti voči krupobitiu 4, ktorá zodpovedá krúpovým búrkam s krúpami veľkými až 40 mm. Najpredávanejší model J11v dokonca získal hodnotu HW5, čo je najvyššia možná dosiahnutá trieda, a teda predstavuje odolnosť škridly proti krúpam s veľkosťou 50mm.

Prehľad škridiel Jacobi, odolných voči krupobitiu.
Prehľad škridiel Jacobi, odolných voči krupobitiu. | Zdroj: Bauintegra

Mimoriadne odolná keramická krytina

Odolnosť strešných krytín sa označuje triedou odolnosti voči krúpam (HW) so známkou od 1 do 5, pričom číslo 5 je najvyššia možná dosiahnutá známka a predstavuje krúpy s veľkosťou 50mm.

Certifikáciu a testovanie keramických škridiel Jacobi zabezpečuje renomovaný inštitút IBS (technológie požiarnej ochrany a výskumu bezpečnosti GmbH v Linzi).

Počas testu sa ľadové gule rôznych veľkostí a hmotností strieľajú určitou rýchlosťou v pravom uhle k povrchu škridly.

Zdroj: Bauintegra

Všetky modely keramickej krytiny Jacobi získali známky HW4 a HW5, čím patria medzi najodolnejšie keramické krytiny v Európe.

Do škridiel investujte rozumne

Vzhľadom na stále častejšie a intenzívnejšie krupobitia na Slovensku je investícia do odolnej strešnej krytiny viac ako rozumným rozhodnutím.

Na Slovensku zabezpečuje predaj a montáž škridiel JACOBI sieť profesionálnych a overených firiem, ktoré boli vyškolené priamo v Nemecku.

V prípade záujmu o informácie o týchto firmách, kontaktujte regionálneho manažéra spoločnosti BAUINTEGRA na www.strechajacobi.sk, alebo si zdarma objednajte vzorky škridiel JACOBI, ktoré Vám doručíme na Vašu adresu.

Nech už si vyberiete ktorýkoľvek model z portfólia Jacobi-Walther, získate nielen esteticky atraktívnu, ale aj mimoriadne odolnú strechu, ktorá bude chrániť váš domov po celé desaťročia.

Investujte do kvality a bezpečnosti s krytinami Jacobi-Walther a prežite každú búrku v pokoji.

Zdroj: PR článok Bauintegra, s. r. o