asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva
Partneri sekcie

Prírodné linoleum v škôlke

19.06.2016

Novopostavená škôlka, ktorá je lokalizovaná v príjemnej časti Limbachu nad vinicou s výhľadom do okolitej krajiny, zaujala nielen svojím príjemným architektonickým stvárnením, ale aj detailmi, vďaka ktorým môže byť celodenný pobyt v zariadení pre deti radosťou.

Linoleum v škôlke podstupuje každodenné testovanie najnáročnejšími klientmi.

Deti v škôlke môžu vnímať mnoho rôznorodých materiálov a povrchov, cibriť svoje vnemy aj vkus. Jedným z nich, s ktorým sú doslova v neustálom kontakte, je podlaha. Použité bolo prírodné linoleum Tarkett Linoville. Ide o podlahovú krytinu výlučne z prírodných obnoviteľných zdrojov, ktorá je nositeľom certifikátu Cradle to Cradle – Silver.

Certifikát je sprievodcom pre architektov a investorov pri výbere ekologických materiálov, ktorých výroba nezaťažuje prírodné prostredie. Podlahová krytina v škôlke v Limbachu je zložená z korkovej a drevenej múčky, ľanového oleja, živice a minerálnych plnidiel (vápenec). Táto zmes sa pod vysokým tlakom lisuje na jutovú tkaninu, ktorá slúži ako nosič. Prírodné linoleum má povrchovú úpravu xf2, ktorá je najodolnejšia na trhu. Celková hrúbka materiálu je 2 mm a lepí sa priamo na nivelizovaný cementový podklad. Takýto typ podlahy je prirodzene antibakteriálny, antistatický a netoxický.

Foto: Tomáš Manina

Škôlka je hravá nielen vnútri, ale aj zvonku.

Foto: Tomáš Manina

Foto: Tomáš Manina

ZDROJ: Tarkett
Foto: Tomáš Manina

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Ďalšie z JAGA GROUP