PANORAMA SWING DESIGN je ekonomickou alternatívou veľkých dverí

Zdroj: REHAU

Panoramatické riešenie posuvného systému pre úplné otvorenie otvoru bez rušivých stĺpikov, to je PANORAMA SWING DESIGN.

Hlavnou výhodou nového systému je maximálna variabilnosť pri otváraní. Jednotlivé krídla je možné individuálne skladať, posúvať a pohybovať nimi. Inovatívne riešenie je postavené na štandardných profiloch REHAU 60 mm, respektíve 70 mm, ktoré sú zárukou súčasnej vysokej kvality moderných okenných systémov nemeckého výrobcu.

Špeciálne na tento účel bolo vyvinuté takisto nové kovanie celkom ukryté v konštrukcií profilu, ktoré sa dá použiť ako v konštrukcii okien, tak dverí. Vďaka tomu je dojem z čistého dizajnu ešte väčší. Nové riešenie je skutočne ekonomickou alternatívou tradičných posuvných systémov s cieľom získať ešte viac priestoru a svetla v interiéri.

V prípade PANORAMA SWING DESIGN logicky nie sú na prvom mieste tepelno-izolačné vlastnosti, ale naopak okrem ceny aj vysoká flexibilita a finálna svetlá šírka otvoru. Preto PANORAMA SWING DESIGN cieli nielen do privátneho, ale aj do komerčného sektoru.

Zdroj: REHAU

Elegantné, praktické a pritom technicky vyspelé riešenie je ideálnou voľbou napríklad pre kaviarne alebo reštaurácie s vonkajšou krytou záhradkou. V privátnom staviteľstve sa jedná napríklad o perfektný doplnok zimných záhrad alebo podobne orientovaných izieb. Záleží na konkrétnej situácii a dispozícii domu. Najvhodnejšie umiestnenie tohto systému bude celkom určite v miestach intenzívneho slnečného osvitu, ktorý otvorením krídel využijeme na maximum.

Skladacie prvky sú zostavené z dookola zvareného rámu s konštrukčnou hĺbkou 60, respektíve 70 mm. Maximálna veľkosť prvku je v bielom dizajne 4000 x 2280 mm alebo vo farebnom 3000 x 2180 mm. Maximálny počet krídel je 6 a maximálna hmotnosť skla jedného krídla je 60 kg.

Každé krídlo vyžaduje k montáži jednu základnú súpravu, čo je veľká výhoda pre spracovateľa. Takže si objedná toľko súprav, koľko potrebuje, a všetko dostáva v praktickom balení. Farebná škála profilov vychádza z klasickej ponuky dizajnov KALEIDO COLOR.

www.rehau.sk

Zdroj: PR článok REHAU s.r.o.

KategórieOkná a dvere