PPKGEA odbočka 87
Galéria(4)

Hladká kanalizácia do náročných podmienok

Spoločnosť Ostendorf – OSMA, s. r. o., výrobca kanalizačných systémov z plastu, predstavuje novinku. Novinku, ktorá je predurčená na použitie v miestach s vyššími vrcholovými tlakmi (napríklad diaľničné cesty) alebo, naopak, v miestach s vysokou hladinou podzemnej vody a v extrémnych hĺbkach.

Výrobca sa sústredí na neustále sa zvyšujúce nároky na uloženie a obsah kanalizačných rúr a tvaroviek. Vyvinul preto materiál, vďaka ktorému rozšíril svoj produktový rad KG 2000 a na trh dodal novinku KG 2000 Polypropylén SN 16. KG 2000 Polypropylén® je moderný vyspelý systém kanalizačných rúr a tvaroviek, určený predovšetkým na exponované miesta a na výstavbu kanalizácie v náročných podmienkach.

Pôvodný produktový rad KG 2000 bol doteraz v ponuke s kruhovou tuhosťou SN 10. Kruhová tuhosť (stanovuje ju norma STN EN ISO 9969) vyjadruje odolnosť pružných rúr proti deformácii, ktorá je spôsobená napríklad vnútorným podtlakom alebo vonkajším zaťažením.

KG2000 SN16 01
PPKGB koleno
PPKGEM trubka
KG2000 SN16

Čo to znamená? Pri rúre s nižšou kruhovou tuhosťou predpokladáme oveľa vyššiu náchylnosť na deformácie, no vďaka zvýšeniu kruhovej tuhosti sa táto náchylnosť výrazne znižuje. Nový produktový rad KG 2000 Polypropylén SN 16 je tak predurčený na také miesta, kde sa kladú vysoké nároky na potrubie.

Poďme spraviť rez

Zvonka rúra vyniká hladkým povrchom s nepriľnavými vlastnosťami. Vnútorný povrch má antistatické vlastnosti a je odolný proti oderu. Vďaka patentovanému trojitému tesneniu je navyše inštalácia potrubného systému jednoduchá a bezpečná.

KG2000 SN16 01

Neuškodí ani trocha technických parametrov

• Rúry sa vyrábajú v dimenziách DN/OD 110 až DN/OD 500.
• Stavebné dĺžky sú 1 000 mm, 3 000 mm a 6 000 mm.
• Široký sortiment tvaroviek DIN EN 14758-1 je určený pre SN 10 a zároveň pre SN 16.
• Kruhová tuhosť je vyššia než 16 kN/m2.
• Modifikovaný propylén dodáva rúram a tvarovkám nemenné vlastnosti pri teplotách -20 °C až 90 °C.
• Sortiment sa odporúča aj ako vysokokvalitná ochrana pre vysokonapäťové káble do 380 kV.

Nový produktový rad teda pokračuje v ponuke a v možnosti použitia moderného vyspelého systému, ktorý vyniká svojou mechanickou odolnosťou v náročných podmienkach, vysokou pevnosťou, húževnatosťou a nízkou povrchovou drsnosťou (čím nižšia povrchová drsnosť, tým vyšší objemový prietok).

 

KG2000 SN16
KG2000 SN16 |

Vzhľadom na všestranné využitie rúr a tvaroviek vyniká aj chemickou odolnosťou (proti kyslým odpadovým vodám s hodnotou pH 2 až po alkalické vody s hodnotou pH 12) a teplotnou odolnosťou (až do 90 °C). Produktový rad je v ponuke s 25-ročnou zárukou.

Spoločnosť Ostendorf – OSMA, s. r. o. (výrobca kanalizačných systémov z plastu) navyše dbá pri svojom vývoji a výrobe o životné prostredie, takže jej sortiment je recyklovateľný a vyrábaný v súlade s prírodou.

Teraz už nemusíte zložito hľadať kvalitného dodávateľa kanalizačných systémov z plastu. Stačí, keď navštívite webovú stránku www.kanalizacezplastu.cz a vyhľadáte si sami sortiment podľa vlastných potrieb.

ZDROJ: PR článok spoločnosti Ostendorf – OSMA, s. r. o.