Slovenský železničný priemysel opäť úspešne na medzinárodnej scéne

DSCN4227

Od 18. do 21. septembra otvoril svoje brány najväčší odborný medzinárodný veľtrh železničnej, dopravnej a koľajovej techniky InnoTrans Berlín. Rekordné štatistiky počtu vystavovateľov a návštevníkov potvrdené: 3 062 vystavovateľov zo 61 krajín, z toho 22 slovenských firiem, celkom 161 000 návštevníkov a vyše tisícka médií z celého sveta.

Počas štyroch dní sa na InnoTranse prezentoval slovenský železničný priemysel v plnej sile. Úspešne sa tu predstavili lídri železničnej branže – Tatravagónka Poprad, ŽOS Trnava, ŽOS Zvolen, ŽOS Vrútky, členovia AVOKOV – Asociácie výrobcov a opravcov koľajových vozidiel, Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, Kinex Bearings, ale aj výrobcovia interiérového, exteriérového vybavenia – SEC, EmTest a ďalšie firmy, ktoré prezentovali medzinárodnému publiku svoje produkty, služby a inovácie. Po prvýkrát sa predstavila spoločnosť Loko Trans Slovakia. „Každý, kto v našej branži niečo znamená, je tento týždeň v Berlíne. Pravidelne sa tu stretávame s obchodnými partnermi a nadväzujeme kvalitné nové kontakty,“ hovorí riaditeľ AVOKOV, Jozef Poláček, „Zároveň sa pod jednou strechou dozvieme všetko o aktuálnych trendoch a novinkách, môžeme sa porovnať s našou konkurenciou,“ dodal Poláček.

18. a 19. septembra navštívili slovenských vystavovateľov aj predstavitelia politiky a hospodárstva. Veľvyslanec Slovenskej republiky v Berlíne, Peter Lizák a nový výkonný člen predstavenstva Slovensko-nemeckej obchodnej a priemyselnej komory (SNOPK), ktorá je aj oficiálnym zastúpením Berlínskych veľtrhov v SR, Peter Kompalla, sprevádzali podpredsedu vlády a ministra financií SR, pána Petra Kažimíra na Slovenský večer v stánku AVOKOV, kde viedol rozhovor so slovenskými vystavovateľmi.

Vyše 1 200 slovenských návštevníkov – zástupcov firiem, branžových zväzov a inštitúcií vycestovalo do Berlína. Už tretíkrát bol na InnoTrans vypravený mimoriadny vlak, organizovaný SNOPK – v spolupráci s Wagon Service travel a SVTS-D, celkom 11 vagónov so 450 návštevníkmi, z toho, vďaka finančnej podpore Ministerstva financií SR a člena SNOPK, Scheidt & Bachmann Slovensko, aj 200 študentov a pedagógov piatich stredných odborných škôl a Žilinskej univerzity.

SNOPK, v rámci oficiálneho zastúpenia InnoTrans v SR, poskytlo slovenským firmám, inštitúciám a médiám organizačnú podporu pri ich účasti na veľtrhu a návštevníkom vstupenky za zvýhodnenú cenu.

Zdroj: TS SNOPK

KategórieDoprava, Udalosti