Partneri sekcie:

Fasádne omietky sa obyčajne skladajú z tzv. jadrovej (vyrovnávacej) omietky s hrúbkou priemerne 25 mm a tenkovrstvovej štukovej omietky, ktorá tvorí podklad pod fasádnu farbu. Okrem štukovej omietky sa často používajú aj dekoratívne štruktúrované omietky (minerálne, akrylátové, silikónové a silikátové) na najrôznejšej chemickej báze.

03 | Uhladenie stierky

Striekaná stierka na betónové prefabrikáty (pracovný postup)

Na povrchu betónových prefabrikovaných dielcov môžu počas výroby vznikať rozličné jemné alebo hlboké hniezda, kráteríky alebo dierky. Pred celoplošným nanesením stierky je potrebné väčšie nerovnosti na podklade opraviť.
omietka

Prehľad: Omietky odolné proti riasam

Na ochranu obvodových plášťov budov pred biologickým napadnutím alebo zašpinením je potrebné použiť omietky so špecifickými vlastnosťami.
05 Druhá (každá ďalšia) vrstva

Neobyčajné omietky 2: Gletovanie (pracovný postup)

Dokonale vyhladený povrch omietky, ktorý nezachytáva prach a je na nerozoznanie od hladkého povrchu sadrokartónových konštrukcií - práve taký môže byť povrch omietky upravený metódou zvanou „gletovanie“.
natery

Prehľad: Ekologické nátery na zachovanie zdravého prostredia

Alternatívou ku klasickým vápenným náterom sú ekologické nátery na silikátovej báze bez konzervačných prísad, rozpúšťadiel, zmäkčovadiel a s veľmi nízkym obsahom emisií. Ide o vysokokvalitné farby, mimoriadne paropriepustné, ktoré umožňujú podobne ako vápenné nátery výmenu …