vellers, kamenný mlyn

V trnavskej zóne Kamenný mlyn pribudnú byty od lokálneho investora

Investor ráta so začiatkom výstavby v roku 2022, s ukončením o dva roky neskôr. V domoch má byť umiestnených 163 bytov rôznych veľkostí, od jednoizbových po päťizbové.

V obytnej zóne Kamenný mlyn v Trnave má pribudnúť sedem bytových domov s príslušným zázemím. Domy budú najviac päťpodlažné, spolu v nich bude 163 bytov a dva nebytové priestory. Investor, trnavská spoločnosť Villers, odhaduje investičné náklady na približne 12 miliónov eur.

Vyplýva to zo zámeru, ktorý si dal investor vypracovať podľa zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie. Podľa vypracovaného zámeru predpokladá investor začiatok výstavby v roku 2022, ukončenie o dva roky neskôr.

V obytnej zóne Kamenný mlyn v súčasnosti pribúdajú predovšetkým rodinné domy. Villers plánuje bytové domy stavať na pozemku s rozlohou približne 1,7 hektára, ktorý sa tiahne od Ulice Karola Elberta k železničnej trati Trnava – Kúty.

Ráta s bytovými jednotkami rôznej veľkosti, od jednoizbových po päťizbové. Svoj nový domov tu má v budúcnosti nájsť viac ako 400 ľudí. Súčasťou investície má byť 224 parkovacích miest, z toho 72 v podzemných parkovacích garážach. Pozemok je v súčasnosti využívaný ako poľnohospodárska pôda, je vo vlastníctve investora.

SITA