Vizualizácia hokejovej haly v Trnave.

Nová hokejová hala na obzore. Trnavská župa chystá športovú akadémiu

Trnavský samosprávny kraj je tesne pred získaním územného rozhodnutia na výstavbu hokejovej haly v Trnave na Prednádraží.

Nové športovisko bude súčasťou projektu, ktorý je zameraný na výchovu mladých športových talentov v nových študijných odboroch. Informoval o tom odbor komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja.

„V spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja máme záujem vychovať nové generácie hokejistov a hokejistiek. Pripravovať ich na výnimočné športové výkony budeme v novej akadémii. Fungovať bude v rámci našej trnavskej strednej športovej školy. Moderná hokejová hala so zelenou strechou vyrastie na Prednádraží. Pôjde o doteraz najväčšiu investíciu župy do športovej infraštruktúry,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že predpokladaná hodnota stavebných prác je viac ako 10 miliónov eur. Župa na projekt získala príspevok od vlády Slovenskej republiky.

Hokejová hala bude okrem hlavnej zápasovej ľadovej plochy obsahovať aj menšiu tréningovú plochu, šatne, wellness centrum, posilňovňu, triedy, či zázemie pre pedagógov a trénerov. Budova, ktorá vyrastie na pozemkoch pri župných SPŠ stavebnej D. S. Jurkoviča a SOŠ obchodu a služieb, bude energeticky nenáročná, využijú sa aj fotovoltické panely.

Zámer výstavby hokejovej haly je súčasťou viacročného plánu župy na výstavbu a modernizáciu telocviční a športovísk pri 13 stredných školách vo všetkých okresoch. Je tiež výsledkom spolupráce medzi vládou Slovenskej republiky, Slovenským zväzom ľadového hokeja a samosprávnymi krajmi. Na Slovensku vznikne osem takýchto hokejových akadémií, po jednej v každom kraji.

© SITA Slovenská tlačová agentúra