S bazénom aj posilňovňou. V Dúbravke vyrastie nový projekt Agáty

Developer CRESCO REAL ESTATE chce projektom osloviť záujemcov o trvalé bývanie a zároveň poskytnúť komfortnú alternatívu rekreačného či víkendového bývania. Projekt bude pozostávať zo 121 bytov a apartmánov a z 29 domov so záhradami.

Na konci Dúbravky v bezprostrednom susedstve lesa a športového klubu vyrastie nový projekt Agáty. Ako už názov napovedá, budú stáť pozdĺž Agátovej ulice. Hlavný objekt bude mať tvar písmena E a štyri, respektíve pri pohľade od ulice päť podlaží.

Smerom na juh k lesu bude mať obytný dom terasový tvar. Byty a apartmány majú celkovú podlahovú plochu od 24,91 m2 do 105,80 m2. Každý z bytov bude disponovať buď balkónom, alebo terasou.

Menší vnútroblok s vonkajším bazénom bude koncipovaný skôr relaxačne.
Medzi obytnými budovami vzniknú dva vnútrobloky. Práve v nich by mali byť komunitné priestory na trávenie voľného času.
Cyklotrasa.
Interiér jedného z bytov.
Pohľad z vtáčej perspektívy na bytový komplex Agáty.
Interiér jedného z bytov.
Interiér bytu s výhľadom na terasu s bazénom.
Agátová ulica.

Domy majú poskytnúť o niečo veľkorysejší priestor – od 137,49 m2 do 189,77 m2. Prislúchajú k nim záhradky s výmerami od 99,69 m2 do 369,08 m2. Výstavbu Agátov chce developer začať v 3. štvrťroku 2021, dokončenie je plánované v 3. kvartáli 2023.

„Rezidenčný trh na Slovensku trpí akútnym nedostatkom bývania, najmä v novostavbách, a my sa snažíme tento dopyt uspokojiť. Projekt Agáty sa zacieľuje na široké spektrum potenciálnych klientov. Ponúkame v ňom byty, apartmány a domy určené na bývanie alebo na strednodobý či dlhodobý prenájom vrátane služieb, čo je už dnes vo svete bežný produkt,“ hovorí Ján Krnáč, výkonný riaditeľ CRESCO REAL ESTATE.

Medzi obytnými budovami vzniknú dva vnútrobloky. Práve v nich by mali byť komunitné priestory na trávenie voľného času.
Medzi obytnými budovami vzniknú dva vnútrobloky. Práve v nich by mali byť komunitné priestory na trávenie voľného času. | Zdroj: Compass Architekti

Bazén pre všetkých

Medzi obytnými budovami vzniknú dva vnútrobloky. Práve v nich by mali byť komunitné priestory na trávenie voľného času. Menší vnútroblok s vonkajším bazénom bude koncipovaný skôr relaxačne, väčší dvor s hernými prvkami bude zameraný na aktívnejší oddych. V areáli bude k dispozícii aj posilňovňa.

Ďalšie možnosti športového vyžitia a relaxu ponúka susedný športový klub a priľahlý les. Turistickými chodníkmi sa dá dostať na Devín či Devínsku Kobylu. Pozdĺž celého projektu plánujú vybudovať aj cyklotrasu, ktorá by sa v budúcnosti mala napojiť na mestskú cyklotrasu. Návrh projektu zveril developer ateliéru Compass Architekti, s ktorým dlhodobo spolupracuje aj na vlajkovom projekte – Slnečnicach.

„Projekt Agáty sme sa snažili koncipovať v štýle kvalitného moderného bývania spojeného s oddychom, ktorý zužitkováva dve výnimočné danosti lokality. Na jednej strane je to výborná vybavenosť a bezproblémová dostupnosť, na druhej strane je to nádherné prírodné prostredie,“ hovorí architekt Matej Grébert z ateliéru Compass Architekti.

„Veríme, že budúci obyvatelia Agátov ocenia obe tieto kvality, ktoré sú pri bývaní v meste vyhľadávanou raritou,“ dodáva.

Pre lepšiu dostupnosť k Agátom vybuduje developer obojstrannú zastávku MHD na Agátovej ulici. V okolí sa nachádzajú obchodné domy, školy, škôlky, nákupné centrum či zdravotnícke zariadenia.

Okrem predĺženia električkovej trate až do nákupného centra v lokalite Bory je v blízkosti projektu Agáty v budúcnosti naplánovaný aj TIOP – terminál integrovanej osobnej prepravy s možnosťou nastúpiť na autobus či vlak.

Menší vnútroblok s vonkajším bazénom bude koncipovaný skôr relaxačne.
Menší vnútroblok s vonkajším bazénom bude koncipovaný skôr relaxačne. | Zdroj: Compass Architekti

BYTOVÝ KOMPLEX AGÁTY

Miesto: Dúbravka, Bratislava
Investor: CRESCO REAL ESTATE
Architekt: Compass Architekti, MV Architecture
Realizácia: 3. Q/2021 − 3. Q/2023
Počet bytových jednotiek: 121
Podlahová plocha bytových jednotiek: 24,91 m2 – 105,80 m2
Počet domov: 29
Podlahová plocha rodinných domov: 137,49 m2 – 189,77 m2

Veronika Rajničová

Článok bol publikovaný v časopise ASB 06/2021.