J&T Real Estate

Veží má Bratislava niekoľko, mrakodrap zatiaľ len jeden. V ďalekej budúcnosti sa to pravdepodobne zmení. Spoločnosť J&T Real Estate navrhuje postaviť hneď ďalšie dva, pričom jeden z nich by bol druhým najvyšším mrakodrapom v Európskej únii. Nateraz ide o úvahy, čo potvrdzuje aj samotný developer, ambicióznosť tohto návrhu je ale veľkolepá. Bratislava by totiž absolútne zmenila svoju tvár a v rámci výšky mrakodrapov by predbehla viaceré európske metropoly.

Andrej Sárközi -

Pokračovanie Klingerky sa stáva realitou. Po prvej etape tu pribudne ďalšie bývanie, ale aj kancelárie a najmä druhá najvyššia veža v krajine. Obrovský projekt vo východnej časti downtownu tak kompletne transformuje bývalú priemyselnú lokalitu, pričom výhľadovo zmení aj pohľad na panorámu bratislavských veží i celej metropoly. Stane sa tak už čoskoro, developer totiž získal posledné, najdôležitejšie povolenie.

Andrej Sárközi -

Obrovský projekt definitívne zmení ďalšiu časť nového centra Bratislavy. Prvá etapa Klingerky začala výstavbu v roku 2019 a dokončená bola takmer o tri roky neskôr. Developer J&T Real Estate však naplánoval aj druhú a tretiu etapu, ktoré premenia východnú časť downtownu oveľa výraznejšie. Dnes je už jasné, že rozšírenie downtownu bude pokračovať a vznikne tu ďalší mohutný projekt.

Andrej Sárközi -

ŠUJAN STASSEL AR CHITEKTI, J&T Real Estate, Bratislava,Bratislava - Karlova Ves

AM ARCHITECTS, J&T Real Estate, Dokončené, Bývanie, Obchod a služby, Bratislava, Bratislava - Petržalka

Development Klingerka sa nerozšíri len o druhú etapu, ako sme o tom informovali nedávno, ale aj o tretiu fázu. Spoločnosť J&T Real Estate tu naplánoval niekoľko stavieb, ktorým najviac dominuje administratívna veža. Tá sa stane po mrakodrape Eurovea Tower druhou najvyššou budovou v Bratislave. Developer pre redakciu ASB potvrdil jej budúcu výšku a známy je aj termín výstavby.

Andrej Sárközi -

Klingerka postupne premieňa bývalú priemyselnú lokalitu na nový plnohodnotný priestor pre Bratislavčanky a Bratislavčanov či návštevníkov mesta. Prvá etapa projektu začala výstavbu v roku 2019 a dokončená bola takmer o tri roky neskôr. Developer J&T Real Estate však naplánoval aj druhú a tretiu etapu, ktoré premenia východnú časť downtownu ešte výraznejšie. K poslednému, najdôležitejšiemu povoleniu je aktuálne najbližšie druhá časť developmentu.

Andrej Sárközi -

A.M. Architects, Katarína Hučková, LUKNAR, J&T Real Estate, Dokončené, Obchod a služby, Bratislava, Bratislava - Devín

Architektonická dielňa Collegium, J&T Real Estate, Dokončené, Bývanie, Nitra