asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva

Graffiti na nábreží

22.02.2017

Novovybudovaný nadchod na nábreží Dunaja ešte investor ani neotvoril pre verejnosť, ale ktosi už nemohol odolať a pokrstil ho nepodareným graffiti výtvorom.

Nechceme tým povedať, že keby to bolo pekné, malo myšlienku a akú-takú výtvarnú kvalitu, že by to významne menilo situáciu. Bratislava je smutne známa svojimi počmáranými stenami. Darmo budú internetoví diskutujúci (mnohí zaiste s trvalým pobytom niekde v rodičovskom dome mimo hlavného mesta) trúsiť zásadne negatívne poznámky na adresu investorov a developerov, zbytočne budú obyvatelia pozerať s predsudkami na každú novú budovu.

Jednou z najjednoduchších možností, ako urobiť Bratislavu krajšou, čistejšou a prívetivejšou pre každodenný život a aj pre turistov, je odpovedať si na otázku, čo môžete sami vo svojom bezprostrednom okolí urobiť pre toto mesto. Upratať si pred vlastným prahom a svoje odpadky (aj žuvačku, za ktorú by ste v Singapure dostali tisícdolárovú pokutu) odhodiť do smetného koša. Najmä však usmerniť svoje väčšie aj menšie potomstvo, že graffiti kresby v meste nie sú cool na hocijakom mieste. Pograffitované mesto je totiž smutnou prehrou svojich obyvateľov.

Text: Mária Nováková
Foto: Miro Pochyba

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
jozef
Dementi, ak su to 15r deti tak si neuvedomuju co robia ale castokrat maluju grafiti aj 25-30r ludia...
Odpovedať | 27.02.2017, 12:51
FERDO
Prekrasny nadchod v centre mesta, hlavne zdola.
Odpovedať | 23.02.2017, 08:52
Nenechajte si ujsť zo sekcie Blog
Články

Ďalšie z JAGA GROUP