Partneri sekcie:

Antwerp Port House ako „Najlepšia zrekonštruovaná budova“ na MIPIM Awards 2018

image 100605 25 v1

26 000 realitných spoločností, mestských a politických lídrov, vrátane 5 400 investorov z viac ako 100 krajín, sa zišlo minulý mesiac na MIPIM Awards 2018, prednej medzinárodnej konferencii, tentokrát vo francúzskom Cannes.

Kľúčovými bodmi v Cannes boli rast investícií do nehnuteľností, ktorý sa očakáva v tomto roku, mestský rozvoj, prechod na cieľové mestá namiesto krajín s investičnými stratégiami a ako sa technológie v súčasnosti plne zaoberajú realitnými spoločnosťami. Arcadis je veľmi hrdý na to, že jejich kultúrny projekt Antwerp Port House v belgických Antverpách, kde sa podieľal na poradenstve v oblasti trvalej udržateľnosti a odborných posudkoch konstrukčného a elektroinstalačného dizajnu, zvíťazil v kategórii ‘Najlepšia zrekonštruovaná budova´.

Architektka Zaha Hadid bola vybraná projektovým týmom na realizáciu nového prístaviska pre Antverpy a navrhla vynikajúci a veľkolepý prístavový dom v tvare diamantu na vrchole bývalej hasičskej stanice. Budova je 46 metrov vysoká, plocha pozemku je 16 400 m² a podlahová plocha je 12 800 m2. Stavba začala v roku 2007 a bola dokončená v roku 2016. Spoločnosť Arcadis rozšírila fázu vývoja v oblasti certifikácie BREEAM dodržiavaním špecifikácií, v ktorých sú požiadavky BREEAM najvyššie.

Zdroj:
www.mipim.com
www.arcadis.com