/ Biznis /

Pozvánka: pripojte sa k celosvetovej Build For Life Conference

Zdroj: VELUX

Profesori z amerického Harvardu, britského Oxfordu alebo architekti z prestížneho rakúskeho štúdia budú patriť medzi viac než 90 rečníkov trojdennej on-line konferencie Build For Life, ktorú organizuje spoločnosť VELUX v dňoch 15. až 17. novembra 2021.

Build for Life 2021 Conference je i pre vás pozvánkou zúčastniť sa na celosvetovej diskusii o tom, ako môžu budovy prispieť k zdravému životnému prostrediu a zlepšiť kvalitu života ľudí na celej planéte. Na digitálnej konferencii, ku ktorej sa svetoví odborníci pripoja z dvoch hlavných pódií v dánskej Kodani, sa môžete zúčastniť zdarma, stačí sa zaregistrovať tu.

Udržateľné budovy ako výzva 21. storočia

V spoločnosti VELUX veríme, že musíme aktívne riešiť výzvy 21. storočia súvisiace s klímou. Je potrebné to urobiť v spolupráci so stavebným priemyslom a podieľať sa na stavbe zdravých a udržateľných budov, ktoré prispievajú ku kvalite života ľudí i planéty. V rámci našej stratégie udržateľnosti sme sa zaviazali podniknúť kroky smerom k pozitívnej zmene a zamerať sa na to, ako môžu budovy pomôcť riešiť globálne výzvy pomocou udržateľných riešení.

Jedným zo spôsobov je i konferencia Build for Life, priekopnícka multidisciplinárna iniciatíva, ktorá vznikla v roku 2021 s cieľom prepojiť ľudí a planétu prostredníctvom kvalitného dizajnu budov.

Zdroj: VELUX

Termín celosvetovej výmeny nápadov

Tejto celosvetovej výmeny nápadov sa môžete zúčastniť od 15. do 17. novembra, keď sa stretnú architekti, stavitelia, výskumní pracovníci a ďalší významní predstavitelia verejnej mienky. Diskutovať budú o kľúčových výzvach a príležitostiach, ktorým čelí stavebný priemysel.

Súčasťou konferencie bude VELUX Daylight Symposium

Súčasťou konferencie Build for Life 2021 bude 9. VELUX Daylight Symposium, ktoré je určené pre vedcov, architektov a ďalšie osoby s profesionálnym záujmom o denné svetlo v modernom stavebníctve.

Ako môžeme prispieť k udržateľnému rozvoju pomocou návrhu budov? Pozrite sa na trojdňový program VELUX, rezervujte si miesto a zapojte sa do konverzácie o budúcnosti budov a tiež o tom, ako môžeme spoločne podporiť udržateľnosť v stavebníctve.

Zdroj: VELUX

Čo môžete čakať od konferencie Build for Life Conference 2021?

 • Bezplatná digitálna akcia s viac ako 90 rečníkmi z celého sveta
 • Nevšedný zážitok z virtuálnej konferencie plné technologických noviniek
 • Dve virtuálne pódiá s prednáškami inšpiratívnych odborníkov z odboru
 • Compass Stage so zameraním na výzvy a príležitosti architektúry dneška
 • Daylight Symposium Stage so zameraním na význam denného svetla v dizajne
 • Nové poznatky a pohľady súvisiace s udržateľným stavebníctvom
 • Úvod do inovatívnych globálnych stavebných inovácií

Jedna vízia, dve pódiá, množstvo rečníkov

Compass Stage

Preskúmajte sedem najväčších výziev súčasného stavebníctva, medzi ktoré patria potreba flexibility v dizajne, silnejúca rola budov v našich komunitách, nové požiadavky na zdravšie a udržateľnejšie životné priestory.

Zdroj: VELUX

Medzi hlavnými rečníkmi na popoludňajšom Compass Stage (13:00 – 18:00) budú:

 • Joseph Allen, asistent profesora, Harvard T.H. Chan School of Public Health

Joseph Allen ponúkne čerstvý pohľad na čerstvý vzduch v budovách s využitím najnovších poznatkov vedy a výskumu, aby ukázal, ako zdravé vnútorné priestory podporujú výkon a pohodu.

 • Juri Troy, profesor na HFT Stuttgart, majiteľ JT Architects, Rakúsko

Juri Troy vysvetlí hodnotu a nutnosť navrhovania budov s dlhou životnosťou. Udržateľný dizajn predstaví na svojom projekte The Sunlight House.

 The Daylight Symposium Stage

Od roku 2005 skúma Daylight Symposium význam denného svetla pri stavbe zdravých budov. V minulom roku sa zišlo viac ako 40 lídrov z oblasti výskumu a praxe, aby odpovedali na základnú otázku: Ako môžeme prekonať priepasť medzi výskumom a praxou v otázke denného svetla?

Zdroj: VELUX

Medzi hlavných rečníkov na dopoludňajšom Daylight Symposium Stage (10:30 – 12:00) patria:

 • Jakob Strømann Andersen (Dánsko), riaditeľ pre inovácie a udržateľnosť, Henning Larsen Architects

Môžu generatívne algoritmy zlepšiť prácu s denným svetlom? Jakobova prezentácia sa bude touto otázkou zaoberať a ukáže, ako môžeme preskúmať množstvo návrhov s denným svetlom a identifikovať tie najlepšie.

 • Manuel Spitschan (UK), University Research Lecturer, Katedra experimentálnej psychológie na Univerzite v Oxforde

Manuel Spitschan bude diskutovať o princípoch cirkadiánnej a neuroendokrinnej fototransdukcie a o tom, ako možno poznatky získané z vedeckých a terénnych štúdií využiť k podpore praxe.

 • Till Roenneberg (Nemecko), emeritný profesor Lekárskej fakulty LMU Mníchov, prezident World Federation of Societies for Chronobiology (WFSC)

Till Roenneberg bude prezentovať poznatky z nedávnych štúdií, ktoré skúmali, aký vplyv na nás mali zmeny životného štýlu a prostredia počas lockdownu v dobe covidu.

 • Yvonne de Kort (Holandsko), profesorka a vedúca Katedry environmentálnej psychológie interakcie medzi človekom a technológiou, oddelenie priemyselného inžinierstva a inovatívnych vied na Eindhoven University of Technology (TU/e)

Yvonne de Kort predstaví projekt LIGHTCAP, európsku školiacu sieť v rámci projektu Marie Skłodowska-Curie. LIGHTCAP si kladie za cieľ poskytnúť inovatívny impulz pre naše nazeranie na zložité a komplexné vzťahy medzi svetlom, vnímaním, pozornosťou a poznaním.

www.velux.com

KategórieBiznisZnačky