20181031 01 Sancova 1

Nové projekty Developera roka v Bratislave

Investičná skupina Proxenta si upevnila svoje miesto na slovenskom developerskom trhu. Po tom, čo bola zaradená medzi 7 TOP rezidenčných developerov podľa The Slovak Spectator, získala aj ocenenie Developer roka v hlasovaní verejnosti magazínu asb.sk.

Tieto úspechy podčiarkuje Proxenta aj prípravou dvoch úplne nových projektov v Bratislave.

Projekt Šancová

Vďaka novozískanému pozemku a projektu na Šancovej ulici v Bratislave rozširuje Proxenta svoje developerské pôsobenie v lukratívnej bratislavskej mestskej časti Staré Mesto.

Po projektoch Proxenta Residence, Weinhauer, Kesselbauer, Vila Biela a BLoKK je to už šiesty developerský projekt v najlukratívnejšej časti slovenskej developerskej mapy.

20181031 05 Sancova
Projekt Šancová | Zdroj: PROXENTA

„Ide o ďalší developerský projekt v našom portfóliu, ktorý sa nachádza vo výbornej lokalite bratislavského Starého Mesta. O rezidenčnú výstavbu v Starom Meste je dnes obrovský záujem. Som hrdý na to, že Proxenta sa práve v tejto lukratívnej časti etablovala ako skúsený developer. Nový projekt na Šancovej je toho dôkazom,“ hovorí majiteľ a riaditeľ Proxenty Pavol Kožík.

Ten upozorňuje na to, že ceny realít na Slovensku a hlavne v Bratislave majú aj naďalej rastúci trend a sú tak ideálnou príležitosťou pre investorov.

Nový developerský projekt vytvorí uličnú čiaru pozdĺž Šancovej ulice, na priestore parkoviska a bývalých potravín a uzatvára  v súčasnosti otvorený blok okolitých budov. Polyfunkčný objekt je navrhnutý ako kompaktný architektonický celok s mestskou štruktúrou vybavenosti. Pôjde o budovu s ôsmimi nadzemnými a dvoma podzemnými podlažiami.

20181031 06 Sancova
Projekt Šancová | Zdroj: PROXENTA

Počet nadzemných bytových podlaží bude šesť, zvyšné dve budú určené pre administratívne a obchodné priestory. Na prvom nadzemnom podlaží bude 1801 metrov štvorcových určených pre obchodné priestory a na druhom nadzemnom podlaží bude zase 2026 metrov štvorcových určených pre administratívu. Budova  bude mať k dispozícii aj 218 parkovacích miest.

BLoKK
Polyfunkčný projekt BLoKK | Zdroj: PROXENTA

Okrem Šancovej finišuje v Starom Meste aj výstavba projektu Kesselbauer a tiež prestavba projektu BLoKK, ktorý je unikátny tým, že ide o zmenu kancelárií na bytové priestory v samotnom srdci Bratislavy. Pôvodne kancelárska budova na nároží ulíc Vysoká a Nám. 1. mája prechádza v súčasnosti rozsiahlou premenou. Po rekonštrukcii tu vznikne 37 apartmánov s menej typickými dispozíciami a netradičnými prvkami.

Projekt Devínska Nová Ves

Ďalšou novinkou v portfóliu Proxenty je projekt, ktorý sa nachádza v okrajovej časti Bratislavy v Devínskej Novej Vsi. Poloha tohto projektu je zaujímavá pre potenciálnych budúcich obyvateľov. Potvrdzuje to aj projektový manažér Andrej Slezko:

„Lokalita v Devínskej Novej Vsi bola doteraz trochu mimo hľadáčik developerov a treba povedať, že absolútne nezaslúžene. Napokon, je to mestská časť s výbornou dostupnosťou do centra mesta. Zároveň sú prakticky „za domom“ lesy a kopce. Pre nadšencov dvoch kolies nechýbajú dostupné cyklotrasy. Neďaleko sa nachádza nákupné centrum Bory Mall s multiplexom.“ V blízkej budúcnosti sa v lokalite sprevádzkuje aj moderná nemocnica.

DNV 0004 FINAL
Projekt Devínska Nová Ves |

Výhodou Devínskej Novej Vsi je, že v tejto lokalite je možné robiť veľkorysejšie projekty s vonkajšími multifunkčnými plochami a zeleňou. Podobné projekty je prakticky nemožné nájsť v Starom Meste a v Ružinove, kde je už nedostatok vhodných pozemkov na podobnú výstavbu.

„Pozemky v Starom Meste sa už míňajú a nové nie sú k dispozícii. Proxenta je už skúsený developer, čo sme dokázali aj výstavbou rezidenčného komplexu Tabáň v Nitre. Projekt v Devínskej Novej Vsi je pre nás novou a zaujímavou príležitosťou ďalej rásť ako developer,“ hovorí generálny riaditeľ Proxenty Pavol Kožík.

DNV 0001 FINAL
Projekt Devínska Nová Ves | Zdroj: PROXENTA

V štyroch bytových domoch vznikne celkovo 275 bytov a apartmánov. V piatom objekte  je navrhnutá prevádzka reštaurácie. Projekt počíta s tromi bytovými domami a jedným apartmánovým. V piatom objekte bude k dispozícii reštaurácia a obchodné priestory.

Proxenta v jednom z bytových domov vytvorí aj priestor pre materskú školu, čo bude výrazný benefit pre obyvateľov tejto mestskej časti.

Zdroj: PR článok PROXENTA Support s. r. o.