Rekonštrukcia Divadla Aréna

Divadlo Aréna dostane novú javiskovú technológiu

V národnej kultúrnej pamiatke Divadlo Aréna v bratislavskej Petržalke pokračujú rekonštrukčné práce, ktoré sa začali vo februári tohto roka. Predseda BSK Juraj Droba uviedol, že práce postupujú podľa podľa plánu tak, aby sa diváci mohli …
Dom kultúry, Nemecko

Tradičná stodola múzou nemeckej novostavby Dom kultúry

Usporadúvanie architektonických súťaží na výstavbu verejných objektov je bežnou praxou už dlhé roky. Okrem odborných členov poroty musia účastníci presvedčiť aj zástupcov mesta, prípadne aj obyvateľov, že práve ich návrh je ten pravý.
Sklenená fasáda pokrýva plochu 6 609 m2. Vonkajšie zrkadlenie symbolizuje myšlienku múzea, ktoré je len vonkajšou formou obsahu.

Múzeum za zrkadlovou oponou skrýva viac ako stotisíc exponátov

Zastretý a zrkadlovou fasádou zjemnený obrys Depotu, nového depozitára pri rotterdamskom múzeu Boijmans Van Beuningen, v sebe ukrýva jednoduchú, fascinujúcu a zároveň novátorskú myšlienku. Inšpirujú sa prácou štúdia MVRDV aj ďalšie múzeá a galérie?
Pohľad na Vilhariu z uličnej strany

Vilharia bude ikonou slovinskej Ľubľany

Mestské lokality v blízkosti dopravných uzlov, železničných či autobusových staníc lákajú developerov, aby ich v spolupráci s architektmi preskúmali a zmenili. Výrazná modernizácia čaká aj zanedbané územie v centre Ľubľany, ktorá je známa ako zelené …
06 Ostrava Interior

Ostrava dala na investičnom veľtrhu v Cannes bohatú ponuku

České mesto Ostrava s takmer 300-tisíc obyvateľmi je na rozdiel od polmiliónovej Bratislavy od roku 1997 pravidelným účastníkom medzinárodného veľtrhu MIPIM v Cannes. Výnimkami boli roky 2020 a 2021, v ktorých sa neuskutočnil pre pandémiu koronavírusu.