Nové luxusné bývanie uprostred mesta

Nové luxusné bývanie uprostred mesta

Srdce každej metropoly v sebe sústreďuje esenciu toho najlepšieho, čo mesto ponúka. Byť uprostred diania je veľmi dôležitý argument, prečo bývať v meste. Jednou z centrálnych tepien srdca Bratislavy je Dunajská ulica, na ktorej by mal do dvoch rokov vyrásť nový objekt s názvom Dunajská Inner City Residence. Ponúkne luxus a pohodlie bývania v apartmánových bytoch vysokej kvality so životom v historickom centre veľkomesta.
Centrum mesta patrí luxusu

Polyfunkčný objekt, s ktorého začiatkom výstavby sa počíta na jar budúceho roku, spĺňa predstavu o tradičnej, a pritom súčasnej mestskej zástavbe. Podľa spoluautora projektu Ing. arch. Petra Jurkoviča ponúkne 46 apartmánových bytov, ktoré patria do kategórie moderne riešených veľkých obytných priestorov. Stretávajú sa v nich súčasné architektonické trendy a požiadavky na príjemné, svetlé a moderné bývanie.

„Dunajská Inner City Residence pozostáva z dvoch základných blokov budov,“ približuje projekt architekt Peter Jurkovič. „Jeden blok predstavuje priečelie samotnej Dunajskej ulice, pričom sme sa snažili o harmonizáciu s mestskou architektúrou okolitého prostredia. Priečelie budovy bude výškou kopírovať súčasnú zástavbu a opticky oddelí druhú budovu od verejného priestoru ulice. Dominantným vizuálnym prvkom bude tehla, ktorá dodá budove staromestský ráz. Akýmsi výrazovým kontrastom k priečeliu budú bodovo riešené okná s balkónikmi, ktoré sme navrhli v minimalistickom jazyku.“

Budova je však svojimi bytmi orientovaná viac dovnútra. Tam sa nachádza aj druhý blok projektu s ďalšími apartmánovými bytmi. Výstavbou vznikne vnútorný dvor typický pre mestskú domovú zástavbu. K výhodám projektu patrí aj skutočnosť, že budúci majitelia bytov si môžu vnútorné usporiadanie do veľkej miery určovať sami. Každý byt bude mať individuálne technické riešenie vrátane samostatného kúrenia.

Prestížna adresa

Okrem bytov poskytne projekt aj obchodné a reštauračné priestory na úrovni ulice a komerčné priestory na prvom poschodí. Obchodnou a reštauračnou vybavenosťou sa dopĺňa centrálny charakter miesta. Parkovanie pre obyvateľov riešia podzemné garáže, ktoré ponúkajú dostatočnú plochu pre všetkých obyvateľov a prevádzky v objekte.

Dunajská ulica, ktorá patrí k najprestížnejším adresám v strede Bratislavy, tak získa novú dominantu. Svojím architektonickým výrazom bude zapadať do urbanistického riešenia centrálnej zóny mesta, nenaruší jej historický charakter a zároveň prinesie do centra najmodernejšie technologické riešenia pre súčasné bývanie.

Názov projektu:
DUNAJSKÁ Inner City Residence
Miesto stavby: Dunajská ulica, Bratislava
Investor: HRIVIS Developing, a. s.
Generálny projektant: Blau, s. r. o.
Autori: Ing. arch. Roman Halmi, Ing. arch. Štefan Polakovič, Ing. arch. Martina Poloniová, Ing. arch. Lukáš Kordík, Ing. arch. Marcel Dzurilla, Ing. arch. Peter Jurkovič, Ing. arch. Roman Žitňanský, Ing. arch. Marek Bohunický
Začiatok výstavby: marec 2008
Ukončenie výstavby: október 2009
Investície: 500 miliónov Sk
Generálny dodávateľ: vo výberovom konaní

(pet)
Vizualizácie: GUT architekti