Na čo zabúdame? 34. vydanie PechaKucha Night Bratislava bude o pamäti

image 82853 25 v1

PechaKucha Night Bratislava sa 15. júna zameria na tému pamäte a otázku spomínania/zabúdania. 

Uchovávanie, oživovanie či strácanie pamäte predstavíme prostredníctvom aktivít umelcov, projektov a inštitúcií, ktoré sa otázkam osobnej i spoločenskej histórie venujú. Vďaka podpore Visegrad International Fund sa tiež predstavia umelci a projekty z krajín V4. Príďte sa pozrieť na spomienky a dejiny ako východisko toho, čo žijeme dnes, reflektované i opomenuté.

34. vydanie bude zároveň bodkou za pôsobením OZ Punkt, ktoré od jesene prenesie organizáciu bratislavskej PechaKucha na OZ Soyart. PKN Bratislava vznikla ako vôbec prvé slovenské vydanie medzinárodného formátu v roku 2008.

Hostia:
Andrea Kopecká Pracuje so zaznamenávaním procesu zraňovania a hojenia na plátne i ľudskej koži – prostredníctvom tetovania.
Barbora Lungová /CZ Vo svojej tvorbe využíva iróniu a absurdné posuny predovšetkým motívov a námetov tradičnej a pop kultúry.
Barbora Komárová Mladá kurátorka v rámci Štipendia Radislava Matuštíka pripravila výstavu Techniky spomínania.
Bratislavské rožky Skupina milovníkov Bratislavy pracuje na ochrane a informovanosti o historických a kultúrnych hodnotách hlavného mesta.
Fedor Blaščák Filozof a aktivista bude hovoriť o výskume Slovenský vojnový štát a holokaust v kolektívnej pamäti slovenskej spoločnosti
House of Terror /HU Múzeum, ktoré pripomína osudy ľudí, ktorí v budove boli zadržiavaní, mučení či zavraždení počas oboch totalitných režimov.
Jana Šturdíková Fotografka mapuje opustené a chátrajúce kaštiele v projekte Châteaux po našom.
Prvá Vzdelávacia kampaň zameraná na ženy, o ktorých sa neučíme.
Peter Kalmus Považuje umenie za životný štýl, oi. oblial spolu s Ľubošom Lorenzom bustu Vasila Biľaka.
Remember November Iniciatíva Nadácie Milana Šimečku, ktorá v rámci programu Pamäť pripomína odkaz 17. novembra ako jedného z najdôležitejších dní našej histórie.
Web umenia On-line katalóg viac ako 83 000 výtvarných diel zo zbierok slovenských galérií
Zdeněk Ryneš /CZ Umelec, ktorý sa vo svojej tvorbe zaoberá témou denníkov ako osobných archívov.

PechaKucha Night Bratislava Vol. 34
Streda 15. 6. 2016, 20:20, a4 – priestor súčasnej kultúry, Karpatská 2
Vstupné: 7,- EUR

www.pechakucha.sk