Efektívne vetranie s úsporou energie

image 73486 25 v1

Pravidelné a dostatočné vetranie je základom zdravého domova/domácnosti. Drahé energie a znečistené ovzdušie nám to však v súčasnosti dosť sťažujú. Ako teda ekonomicky a zdravo vetrať? Firma KORADO ponúka komplexné a jednoduché riešenie.

Aby sme mohli zdravo žiť, musíme okrem iného dýchať čistý vzduch. S nami musí dýchať byt, dom a akýkoľvek iný priestor, v ktorom sa zdržiavame a žijeme. V minulosti nám väčšinou na dostatočné vetranie stačili netesnosti okien či dverí. V súčasnosti však moderné materiály, technológie i prísne nároky na stavbu zaisťujú dokonalú tesnosť budov. Klasické vetranie otvorenými oknami tak ide proti primárnemu účelu týchto stavieb, ktorým je úspora energie. Ako teda dostať do interiéru čo najviac čerstvého vzduchu, aby zároveň neunikalo teplo?

Nespoliehajte sa na vetranie náhodným otváraním okien

Spoločnosť KORADO predstavuje nové nástenné jednotky na regulované vetranie miestností. Tieto malé vetracie jednotky s veľmi jednoduchou montážou dokážu do miestností kontrolovane privádzať potrebné množstvo čerstvého čistého vzduchu s minimálnou spotrebou energie a vysokým útlmom hluku. Navyše sú ideálnym riešením pre domácnosti s alergikmi.

Výhody regulovaného vetrania s rekuperáciou

Priemerná štvorčlenná rodina dokáže v priebehu jedného dňa spotrebovať približne 12 litrov vody. Nadmerná vlhkosť podporuje rast a množenie baktérií, plesní a húb. Preto miestnosť potrebuje dýchať, aby sa v nej nehromadili škodlivé látky. Schopnosť koncentrácie na prácu, potrebná dĺžka odpočinku a príjemná domáca pohoda tiež závisia od kvality vzduchu a pramenia aj z jeho dostatočnej výmeny. Aby sme sa vyhli zvyšujúcej sa koncentrácii oxidu uhličitého, ktorý vzniká dýchaním človeka, odporúča sa privádzať na jednu osobu za jednu hodinu približne 20 m3 čerstvého vzduchu. Otvorené okná, ktoré by nám to mali umožniť, sú však pozvánkou nielen pre zlodejov, ale napríklad aj pre obťažujúci hmyz. Vďaka regulovanému vetraniu môžu okná zostať zatvorené a koncentrácia oxidu uhličitého sa udrží na nízkej úrovni, čo podporuje schopnosť sústredenia sa a príjemnú, zdravú klímu v miestnosti. Navyše, vďaka spätnému získavaniu tepla z odchádzajúceho vzduchu zostanú nízke aj vaše účty za energie. Tento moderný spôsob vetrania je plne v súlade s novým nariadením o znižovaní energetickej náročnosti budov a významne sa podieľa na konečnom hodnotení objektu na jeho energetickom štítku.

Výhody vetracích jednotiek KORADO

  • privádzajú a odvádzajú vzduch z miestnosti v jednom momente
  • zabraňujú vzniku nadmernej vlhkosti a vzniku baktérií alebo plesní
  • filtrujú prach a peľ z privádzaného vzduchu
  • tlmia hluk
  • umožňujú spätné získavanie tepla a majú nízku spotrebu energie
  • jednoducho sa montujú aj do zabývaných budov
  • jednoducho sa udržujú

Malé vetracie jednotky KORASMART s útlmom hluku a jednoduchou montážou sú tiché, výkonné a jednoducho ovládateľné.
Lokálne nástenné vetracie jednotky zaisťujú cielene regulované vetranie, ktoré so sebou prináša zdravú vnútornú klímu.

Jednotky KORASMART − vysoká účinnosť a nízka spotreba
Energeticky úsporné lokálne vetracie jednotky s rekuperáciou tepla KORASMART predstavujú riešenie s bezproblémovou montážou, ktorá umožňuje ich inštaláciu do všetkých existujúcich objektov či novostavieb. Z vonkajšieho prostredia nasávajú čerstvý, studený vzduch a odvádzajú teplý, znečistený vzduch z miestnosti. Čerstvý vzduch sa prostredníctvom hliníkového výmenníka ohrieva teplom z odvádzaného vzduchu. Predhriaty čistý vzduch prúdi do miestnosti bočnými otvormi.

Malé vetracie jednotky KORASMART s útlmom hluku a jednoduchou montážou sú tiché, výkonné a jednoducho ovládateľné.

www.korado.cz

ZDROJ: PR článok spoločnosti KORADO, a.s.