Podchod na Trnavskom mýte: čakáme na pozitívne správy

image 77736 25 v1

Podchod na Trnavskom mýte v Bratislave je už legendárny svojou nelichotivou povesťou. Nikto v ňom netrávi čas dlhšie, než musí, viaceré obchodné prevádzky sú zrušené a tie, čo ostali, sa zubami nechtami snažia udržať nad vodou.

Miesto trochu osviežili potemkinovské grafitti počas majstrovstiev sveta v hokeji v roku 2011. Slovensku už boli pridelené ďalšie na rok 2019, onedlho budeme dokonca predsedať Európskej únii. Po upratovaní pred hlavnou stanicou by obyvatelia určite privítali, keby sa pozornosť venovala aj ostatným verejným priestorom.

Monika Voleková, tlačová referentka z bratislavského Magistrátu, však o budúcnosti podchodu uviedla: „O tento priestor sa stará bratislavsky magistrát, ktorý považuje Trnavské mýto za dôležitý dopravný uzol a zaujímavý verejný priestor na povrchu aj v podzemí, ktorým denne prejdú desaťtisíce ľudí. V súčasnosti pripravujeme návrh revitalizácie tohto priestoru. Vzhľadom na prebiehajúce prípravy zatiaľ nebudeme uvádzať bližšie informácie, o aktualitách vás budeme informovať.“ Snáď sa čoskoro dočkáme pozitívnych správ.

Mária Nováková
Foto: Dano Veselský