Partnerom Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) v zámere Zdravotníckeho kampusu nebude Svet zdravia z Penta Hospitals  s nemocnicou Bory. Na novom koncepte pracuje s vysokými školami a Univerzitnou nemocnicou Bratislava. Pôvodný zámer považuje kraj  za nerealizovateľný.

Monika Voleková -

Tmavé škridly sú medzi milovníkmi súčasnej architektúry veľmi obľúbené a rozšírené, ale klasické tehlové a červené škridly sú u nás stále obľúbené. Práve pre nich Terran vytvoril červenú solárnu strešnú škridlu Generon MAX, ktorá mala premiéru v tomto roku a prináša nielen novú farbu do sortimentu skupiny, ale aj vylepšenú vrstvu.

Prehľad developerských projektov
Podcast NA BETÓN

Kde pripravuje Bratislava nájomné bývanie? Ako vyzerá situácia a stav s náhradným nájomným bývaním? Je možné zdediť bývanie v mestskom nájomnom byte a čo stojí mesto údržba nájomných bytov? Tieto i ďalšie otázky sme kládli vo štvrtej epizóde podcastu Na betón, námestníčke bratislavského primátora, Lenke Antalovej Plavuchovej.

Z medveďa sa stala nedávno nielen téma predvolebnej kampane, ale aj téma, ktorá rozdeľuje Slovensko. Kým jeden tábor považuje aktuálne dianie za hysterické a neprimerané, ten druhý argumentuje premnožením medveďov a častými stretmi ľudí s touto šelmou.

Sláva Štefancová -

Prekresliť kancelárie na byty nie je v Bratislave novou záležitosťou. Robia tak viacerí developeri, ku ktorým sa v predchádzajúcich rokoch pridala spoločnosť Strabag. Tá na roky nedostavanom pozemku navrhla rezidenčné veže, ktoré nakreslil renomovaný slovenský ateliér. Dnes je vznik projektu opäť o niečo reálnejší, a tým aj zastavanie parciel budúceho bulváru.

Andrej Sárközi -

Vynovený areál skateparku pri Vodnom diele Žilina vo štvrtok otvorili pre verejnosť. Ako informovala Katarína Gazdíková zo žilinskej radnice, investovalo sa do toho 170-tisic eur. Športový areál bol z dôvodu havarijného stavu uzavretý od minulého roka. Radnica v spolupráci s Nadáciou Kia Slovakia obnovila areál skateparku pri Vodnom diele Žilina, ktorý je od tohto týždňa otvorený pre všetkých. 

redakcia ASB TASR -