Jednoduché projektovanie so sadou BIM prvkou od spoločnosti XELLA

Spoločnosť Xella, ktorá zahŕňa značky Ytong, Silka, Multipor, ponúka všetkým projektantom a architektom možnosť podpory formou BIM prvkov. Projektanti tu nájdu k svojej práci celý sortiment spoločnosti, vrátane doplnkov, ako sú preklady NOP, NEP, U profily a ďalšie. Realizátorom projektu je spoločnosť cadconsulting, ktorá má v tomto odbore rozsiahle skúsenosti.

V programe je možné využiť stiahnutie celého sortimentu i jednotlivých produktových rád, napríklad tepelnoizolačný rad Lambda YQ je spracovaná vrátane potrebných doplnkov.

Ďalšou možnosťou je inštalácia pluginu Xella pre Revit a Archicad, ktorý je primárne určený na detailné riešenia, napríklad nadväznosť rohov.

projektovanie so sadou BIM prvkou od spoločnosti XELLA 2

Prvky Ytong, Silka aj Multipor sú poskytované v troch základných programoch: Revit, Archicad a Allplan. (Pre Allplan prvky Multipor nie sú k dispozícii). V nadväznosti na budúce spôsoby navrhovaní sú všetky prvky pripravované podľa SNIM – štandardu negrafických informácií modelu.

Najjednoduchšou cestou, ako získať aktuálne systémové riešenia pre steny, strechy a stropy, je navštíviť stránky: www.ytong.sk, kde v sekcii Podklady pre projektovanie v kategórii BIM nájdete plný rozsah spracovaného sortimentu. Všetky prvky je možné bezplatne stiahnuť do svojho počítača, alebo využiť webové rozhranie. Systém automaticky vygeneruje najvhodnejšie prvky podľa požadovaného zadania. Xella počíta s pravidelnými aktualizáciami, o ktorých bude priebežne informovať.

Ilustračný obrázok vytvoril cadconsulting s. r. o.

KategórieTehly, tvárnice, Udalosti