Zbavte sa hluku, stavajte s akustickými tvarovkami Durisol

Partneri sekcie:

Potrebujete odhlučniť? Riešením sú akustické tvarovky Durisol od spoločnosti Leier Baustoffe SK pre bytovú výstavbu. Či už sú to hluční susedia alebo rušná cesta pri vašom dome, to všetko dokáže negatívne vplývať na vaše zdravie a psychickú pohodu. Už pri výstavbe preto treba myslieť na to, ako sa týmto vonkajším vplyvom vyhnúť.

Akustické tvarovky Durisol obmedzia nepríjemný hluk a doprajú vám doma ozajstnú oázu pokoja.

Porézny povrch tvaroviek v súčinnosti s priebežným betónovým jadrom vytvára dokonalú zvukovú bariéru. Akustické tvarovky Durisol s prísadou piesku s označením DMi sú určené predovšetkým na obvodové a vnútorné nosné medzibytové a deliace steny a nenosné priečky rodinných i bytových domov, ale aj polyfunkčných a administratívnych objektov.

Piesok zvyšuje celkovú objemovú hmotnosť tvaroviek, a tým aj nepriezvučnosť stien. Samozrejmosťou akustických stien Durisol je ich vysoká požiarna odolnosť a spoľahlivá statika.

Zdroj: Leier Baustoffe

Durisol má však mnoho ďalších pozitívnych vlastností. Okrem tých fyzikálnych, sú to aj praktické vlastnosti, ktoré sa osvedčia pri samotnej práci s ním. Tvarovky sú ľahké, preto sa s nimi na stavbe jednoducho manipuluje. Ukladajú sa na seba ako skladačka a dajú sa opracovať, frézovať či rezať podľa potreby, takže stavbu pokojne zvládnete aj svojpomocne.

Upevňovanie do Durisolu je tiež veľmi jednoduché. Pre bežné veci, ako sú obrazy a skrinky, je vhodné použiť vrták rozmerovo totožný s potrebným otvorom. Pre upevnenie hmotnostne náročných predmetov, ako sú bojlery, kotle a veci upevňované na konzoly, je potrebné urobiť uchytenie priamo do betónu. Durisol je vhodný aj pre uchytenie drevených obkladov z interiéru či exteriéru, takže dizajnu a fantázii sa medze nekladú.

Zdroj: Leier Baustoffe

Odporúčaným favoritom na medzibytové steny s dokonalou zvukovou izoláciou je tvarovka Durisol DMi 25/18. Tvarovka s betónovým jadrom 180 mm je obľúbenou voľbou na obvodové aj vnútorné nosné, deliace a medzibytové steny s vysokými nárokmi na statiku, zvukovú izoláciu a požiarnu odolnosť v jednom.

Priebežné železobetónové jadro, ktoré tvoria navzájom prepojené zvislé a vodorovné rebrá, poskytuje stenám z týchto tvaroviek spoľahlivú statiku. Materiál Durisol zas zaručuje tepelnú izoláciu a zvukovú pohltivosť. Vzhľadom na výbornú vzduchovú nepriezvučnosť a statické vlastnosti je tvarovka dokonca vhodná aj na steny výťahových šácht. Index nepriezvučnosti má až 61 decibelov.

Zdroj: Leier Baustoffe

Doprajte si pokojné bývanie vďaka Durisolu. Zvuková nepriezvučnosť zabráni prenosu zvuku, ktorý sa šíri vzduchom z jedného priestoru do druhého a akustická pohltivosť zas celkovo znižuje hluk v miestnosti. Durisol tvarovky vám tak zaručia bezkonkurenčné akustické vlastnosti.

Kontakt:

Leier Baustoffe SK s.r.o.
Pribylinská 3, 831 04 Bratislava
Tel: 02/44 888 846
www.leier.sk
leier@leier.sk

Zdroj: PR článo Leier Baustoffe SK s.r.o.