Partner sekcie:
  • Stavmat
  • KM BETA
  • P.M.H

WOLF a gabotherm na Aquatherme 2017

image 89876 25 v1

Ľudia trávia 90 % svojho času v uzatvorených priestoroch a my v nich pomáhame dosiahnuť čo najpríjemnejšiu atmosféru práve vhodnou kombináciou produktov značky WOLF a gabotherm, tak sa dá zhrnúť hlavný cieľ propagácie spoločnosti Wolf Slovenská republika, s. r. o., na výstave Aquatherm v Nitre.

Ideálnu vnútornú klímu môžeme dosiahnuť vo všeobecnosti pri teplote vzduchu 22 °C, vlhkosti 50 % a výmene vzduchu 20 m3/h na osobu, pričom návštevníci stánku Wolf mohli vidieť, že tento ideál je dosiahnuteľný takmer v každom priestore.
Základný koncept v sebe zahŕňal komplexné riešenia ohrevu vody, vykurovania a vetrania v kombinácii s podlahovým vykurovaním či stenovým alebo stropným chladením, každé riešenie však bolo v niečom iné.

Najkompaktnejšie riešenie predstavoval nástenný kotol s vrstvovým zásobníkom Wolf CGW-2 spolu v kombinácii s nástennou/podstropnou vetracou jednotkou s rekuperáciou Wolf CWL-F-150. Táto kombinácia je vhodná do bytov či menších rodinných domov, kde nie je technická miestnosť, lebo všetky produkty sú umiestnené na stene – napr. vetracia jednotka sa dá jednoducho zabudovať do WC nad Geberit alebo do pohľadu vďaka svojej stavebnej hrúbke/výške, ktorá je len 198 mm.

Využitie splitového tepelného čerpadla Wolf BWL-1S so zásobníkovým ohrievačom vody a vetracou jednotkou Wolf CWL-T vytváralo zase zostavu TOWER – ucelené riešenie na ploche len 0,96 m2 (veľkosť europalety) –, ktorá na svoju prevádzku v hlavnej miere využíva obnoviteľný zdroj energie – vzduch.

Komfort prevádzky týchto zariadení poskytuje len jeden ovládací modul Wolf BM-2, ktorý má pod kontrolou všetky zariadenia, zjednodušuje ich ovládanie a maximalizuje účinnosť zariadení. Doplnením o modul ISM7 možno zariadenia ovládať aj prostredníctvom smartfónu – na to slúži aplikácia Wolf Smartset.

Komentáre