Aký je najjednoduchší spôsob vykurovania?

RAY Protherm interierova fotka

Elektrokotly predstavujú najjednoduchšiu možnosť pre vykurovanie, nakoľko najdostupnejším energetickým zdrojom na Slovensku je stále elektrická energia.

Trend zateplenia v posledných rokoch spôsobil, že budovy nepotrebujú toľko energie na vykurovanie, ako kedysi. Kvôli tomu klesli prevádzkové náklady tohto typu vykurovania a stalo sa cenovo dostupnejším. Vďaka novej technológii, ktorá zahŕňa nové spôsoby regulácie, sú elektrokotly zároveň oveľa šetrnejšie, než staršie zariadenia tohto druhu.

Na všetky tieto fakty nadviazala nová generácia závesných elektrických kotlov Protherm Ray (6 – 28 kW). Sú vhodné pre byty, rodinné domy, chalupy, chaty i poľnohospodárske usadlosti, ale aj pre bytové domy (kaskádové riešenia do 196 kW). Technicky sú kotly pripravené na pripojenie na internet a môžu sa ovládať prostredníctvom aplikácie v smartfóne či tablete.

Elektrický kotol Protherm Ray

Sú vyrábané priamo na Slovensku, v závode Protherm Production v Skalici. Na nedávnom veľtrhu Aquatherm v Nitre získali cenu „Slovenský výrobok roku 2019“ od Slovenskej spoločnosti pre techniku prostredia.

www.protherm.sk

Komentáre