Partneri sekcie:
Keramická škridla Inspira

Moderná keramická škridla Inspira

Spoločnosť Wienerberger predstavuje nový model veľkoformátovej pálenej krytiny Tondach. Škridla Inspira zaujme na prvý pohľad svojím moderným vzhľadom a vynikajúcimi vlastnosťami.
image 90490 25 v1

CREATON rozširuje ponuku

Pod osvedčenou značkou keramickej krytiny Creaton sa od apríla predáva aj betónová a vláknocementová strešná krytina.
image 84030 25 v1

Na jeseň stavajte výhodne

Ušetrite na stavbe alebo výmene strechy z kvalitných škridiel. Počas jesennej akcie môžete výhodne nakúpiť vybrané modely prémiovej keramickej krytiny Creaton a osvedčenej betónovej krytiny Euronit.
image 83260 25 v1

Maxima – všestranná pálená škridla

Výrobca vyzdvihuje všestrannosť veľkoformátovej keramickej škridly Creaton Maxima. Vďaka osvedčenému tvaru je mimoriadne vhodná najmä na rekonštrukcie striech, ale uplatní sa aj pri novostavbách.
image 81671 25 v1

Riešenia pre historické strechy

Creaton prináša komplexné riešenia pre obnovu striech v historických centrách miest. Investor i architekt sa môžu spoľahnúť na kvalitu keramickej krytiny s viac ako 130 ročnou tradíciou výroby. 
image 79903 25 v1

Rekonštrukcie sa bez škridly nezaobídu

Súčasná architektúra vo svojom minimalistickom prístupe akoby opomínala široké možnosti využitia šikmých striech. Ak sa aj v niektorých nových projektoch šikmá strecha predsa objaví, architekti často hľadajú netradičné riešenia. Akoby sa použitie škridly vylučovalo s modernou architektúrou.
image 66242 25 v1

Nová strecha v pamiatkovej zóne – žiadny problém

Bývanie v historických centrách miest láka svojou nezameniteľnou atmosférou. Má však svoje pravidlá, najmä ak ide o stavebné zásahy v pamiatkovej zóne. Práve strecha je často predmetom sporov medzi požiadavkami pamiatkových úradov a predstavami investorov. …
image 64115 25 v1

Veľkoformátová krytina pre jednoduché kladenie

Spoločnosť EBM Co. prináša na trh novinku z dielne nemeckého výrobcu Creaton. Do sortimentu strešnej pálenej krytiny pribúda model Titania. Ide o rozmerovo presnú veľkoformátovú posuvnú škridlu, ktorú si obľúbia investori i pokrývači. Výhodná je …
co obsahuje dobra strecha

Čo obsahuje dobrá strecha?

Otázka z titulku je leitmotívom nasledujúcej ankety o streche, ktorá je symbolom domova a bezpečia. Anketa zároveň predstavuje názory na jej konštrukciu, tvar či aktívnu úlohu pri efektívnejšej energetickej bilancii domu.
Kvalitná strecha je symbolom úspory

Kvalitná strecha je symbolom úspory

Návrh a realizácia konštrukcie strechy sú veľmi náročné. Vyžadujú si nielen veľké teoretické znalosti, ale aj dávku „citu“ a značné skúsenosti. Pri návrhu skladby strešného plášťa sa nemožno sústrediť len na materiálové charakteristiky (tepelnú vodivosť, nasiakavosť, objemovú …
Veľkoformátová keramická strešná krytina

Veľkoformátová keramická strešná krytina

Tondach Slovensko, jediný výrobca keramickej strešnej krytiny na Slovensku, včera predstavil na medzinárodnom stavebnom veľtrhu Coneco 2009 novinku tohto roka na slovenskom trhu – veľkoformátové škridly XXL Twist a Rumba. Veľkoformátové škridly bude koncern vyrábať …