Keramická krytina

Partneri sekcie:

Spoločnosť Wienerberger predstavuje nový model veľkoformátovej pálenej krytiny Tondach. Škridla Inspira zaujme na prvý pohľad svojím moderným vzhľadom a vynikajúcimi vlastnosťami.

Pod osvedčenou značkou keramickej krytiny Creaton sa od apríla predáva aj betónová a vláknocementová strešná krytina.

Ušetrite na stavbe alebo výmene strechy z kvalitných škridiel. Počas jesennej akcie môžete výhodne nakúpiť vybrané modely prémiovej keramickej krytiny Creaton a osvedčenej betónovej krytiny Euronit.

Výrobca vyzdvihuje všestrannosť veľkoformátovej keramickej škridly Creaton Maxima. Vďaka osvedčenému tvaru je mimoriadne vhodná najmä na rekonštrukcie striech, ale uplatní sa aj pri novostavbách.

Creaton prináša komplexné riešenia pre obnovu striech v historických centrách miest. Investor i architekt sa môžu spoľahnúť na kvalitu keramickej krytiny s viac ako 130 ročnou tradíciou výroby. 

Na tohtoročnom veľtrhu CONECO/RACIOENERGIA 2016 získala spoločnosť TONDACH Česká republika Čestné uznanie CONECO 2016 za kreatívny prístup k vývoju inovácií vlastných výrobkov, za dosiahnutie výborných technických parametrov keramickej krytiny Figaro 11 - posuvná škridla, kvalitu jej povrchovej úpravy a variabilnosť použitia.

Súčasná architektúra vo svojom minimalistickom prístupe akoby opomínala široké možnosti využitia šikmých striech. Ak sa aj v niektorých nových projektoch šikmá strecha predsa objaví, architekti často hľadajú netradičné riešenia. Akoby sa použitie škridly vylučovalo s modernou architektúrou.

Bývanie v historických centrách miest láka svojou nezameniteľnou atmosférou. Má však svoje pravidlá, najmä ak ide o stavebné zásahy v pamiatkovej zóne. Práve strecha je často predmetom sporov medzi požiadavkami pamiatkových úradov a predstavami investorov. Spoločnosť EBM Co. ponúka riešenia, ktoré streche prepožičajú punc nadčasovosti a zároveň získajú súhlas pamiatkarov.

Spoločnosť EBM Co. prináša na trh novinku z dielne nemeckého výrobcu Creaton. Do sortimentu strešnej pálenej krytiny pribúda model Titania. Ide o rozmerovo presnú veľkoformátovú posuvnú škridlu, ktorú si obľúbia investori i pokrývači. Výhodná je pre svoju rýchlu montáž, nízku spotrebu materiálu a priaznivú cenu.

Otázka z titulku je leitmotívom nasledujúcej ankety o streche, ktorá je symbolom domova a bezpečia. Anketa zároveň predstavuje názory na jej konštrukciu, tvar či aktívnu úlohu pri efektívnejšej energetickej bilancii domu.

Návrh a realizácia konštrukcie strechy sú veľmi náročné. Vyžadujú si nielen veľké teoretické znalosti, ale aj dávku „citu“ a značné skúsenosti. Pri návrhu skladby strešného plášťa sa nemožno sústrediť len na materiálové charakteristiky (tepelnú vodivosť, nasiakavosť, objemovú stálosť alebo stlačiteľnosť). Projektanti by mali dbať aj na správne umiestnenie jednotlivých vrstiev strešného plášťa. Energetickú náročnosť strechy ovplyvňujú rôzne faktory; jej tepelné a technické vlastnosti, jej skladba, no v neposlednom rade aj tvar samotnej budovy. Dnešnou tendenciou je navrhovanie možno až nezmyselných hrúbok strechy.

Strecha je už stáročia symbolickou korunou každého domu. Nedodáva mu len vizuálny charakter, ale má veľa základných funkcií pri ochrane príbytku pred dažďom, únikom tepla či hlukom z okolia. Aká je však jej budúcnosť? To je otázka, ktorá sa stala ústrednou aj pri nasledujúcej ankete o strechách.

Tondach Slovensko, jediný výrobca keramickej strešnej krytiny na Slovensku, včera predstavil na medzinárodnom stavebnom veľtrhu Coneco 2009 novinku tohto roka na slovenskom trhu – veľkoformátové škridly XXL Twist a Rumba. Veľkoformátové škridly bude koncern vyrábať v novom závode Csabai v Maďarsku, ktorý slávnostne spustil v piatok 27. marca. Výstavba závodu si vyžiadala investície vo výške 50 mil. €, z toho 1,5 mil. € bola dotácia z Európskeho rozvojového fondu v rámci „Nového maďarského vývojového plánu“. Výstavba závodu trvala 11 mesiacov.