Vchodové dvere hodiace sa k oknám

Zdroj: Internorm

Internorm ročne vyrába okolo 15.000 vchodových dvier.

Desaťročia know-how a široká škála modelov z vlastnej produkcie robia z poprednej európskej značky okien Internorm jedného z významných dodávateľov v segmente vchodových dverí. Ročne sa v závode Traun vyrobí okolo 15 000 hliníkových a drevohliníkových vchodových dverí – každé individuálne na mieru. Továreň už opustilo viac ako 600 000 vchodových dverí.

V súlade s heslom „Vchodové dvere hodiace sa k oknu“ je možné vchodové dvere Internorm perfektne kombinovať so všetkými ostatnými výrobkami Internorm. Okrem najlepšej zvukovej a tepelnej izolácie a bezpečnosti ponúkajú veľkú slobodu individuálneho dizajnu s veľkým výberom farieb, vzorov, skiel a kľučiek.

Zdroj: Internorm

Popredná európska značka okien, Internorm, vyrába v závode Traun každý rok viac ako 15 000 vchodových dverí. Každé z nich sú jedinečné a vyrobené na mieru. Základ tvorí päť hliníkových (AT500, AT510, AT520, AT530 a AT540) a dve drevohliníkové série dverí (HT400 a HT410) s celkovo viac ako 56 základnými modelmi v rôznych prevedeniach – veľký výber farieb, skiel a kľučiek ponúka rozsiahly priestor pre individuálne prispôsobenie dizajnu dverí.

Okrem štandardného sortimentu Internorm vyrába aj veľké množstvo špeciálnych modelov podľa požiadaviek zákazníkov. Hornorakúska rodinná firma štandardne integruje QR kódy do všetkých okien a hliníkových dverí s cieľom poskytnúť zákazníkom komplexnú servisnú platformu pre produkty. QR kód v ráme poskytuje informácie o produkte a iné užitočné tipy na čistenie a starostlivosť.

Zdroj: Internorm

Vchodové dvere v dizajnovej kvalite

Sofistikovaný dizajn, špičková kvalita a 100 % Made in Austria – to sú novinky tohto roku v ponuke vchodových dverí. „S novými dizajnovými dverami sme dosiahli skutočný míľnik,“ hovorí sebavedomo spolumajiteľ a hovorca spoločnosti Christian Klinger. Kreatívnym strojcom za novými vchodovými dverami je dizajnér Denis Vesel: „Na začiatku spolupráce sme sa rýchlo zhodli, že môžeme nastaviť nové trendy v dizajne dverí, ktoré ďaleko presahujú bežné štandardy trhu.“

AT410 perfektna kombinacia tmaveho ramu cierneho madla a vonkajsieho porvrchu vo vzhlade stareho dreva Altholoptik
AT410 perfektná kombinácia tmavého rámu čierneho madla a vonkajšieho porvrchu vo vzhľade starého dreva Altholoptik | Zdroj: Internorm

Vchodové dvere je možné dokonale prispôsobiť individuálnym požiadavkám. Veľký výber rôznych dizajnov a dverných systémov v kombinácii s rôznymi farbami, kľučkami, bočnými panelmi a sklami robí každé dvere jedinečnými. Vďaka vlastnému vývoju nie je Internorm závislý od žiadneho výrobcu systému a zámerne kladie vlastné požiadavky na kvalitu nad štandardy trhu. Každé dvere sú vyrábané individuálne podľa požiadaviek zákazníka – každé dvere sú jedinečné.

Internorm Otvaranie na odtlacok prsta ekey
Otváranie na odtlačok prsta ekey | Zdroj: Internorm

Aktuálne trendy vchodových dverí

Dvere s nezvyčajným dizajnom sú veľmi trendy. V kombinácii s vyvýšenými lizénami alebo bočnými panelmi sa stávajú štýlovým prvkom v dome. S novými dizajnmi dokazuje Internorm svoje postavenie na trhu ako trendsetter. Ďalšou inováciou je integrovaný systém odtlačkov prstov, ktorý je zapustený do rukoväte alebo do ozdobného prvku. Kľučky boli doplnené o aktuálnu sériu v trendovej čiernej farbe.

Internorm online dizajnér dverí ponúka zákazníkom vytvoriť si vlastný dizajn dverí zo všetkých farebných a dizajnových verzií. Výsledok je možné preposlať priamo najbližšiemu predajnému partnerovi. Tento nástroj umožňuje koncovému zákazníkovi navrhnúť dvere svojich snov ešte pred návštevou showroomu.

Internorm hlinikove vchodove dvere AT410 imitacia hrdze s plosne licujucim svetlikom
Internorm hliníkove vchodové dvere AT410 imitácia hrdze s plošne licujúcim svetlíkom | Zdroj: Internorm

Množstvo doplnkov

Vchodové dvere Internorm už sériovo ponúkajú vysokú bezpečnosť vďaka viacbodovému uzamykaniu a je možné zvoliť si triedu odolnosti až RC2. Ponúkajú tiež mnoho doplnkov: prístupové systémy od skenerov prstov po klávesnice napríklad zvyšujú pohodlie a bezpečnosť.

S LED osvetlením vo vybraných kľučkách alebo v oblasti prahu je možné nastaviť cielené akcenty osvetlenia priamo na vchodových dverách –  LED osvetlenie je možné vybaviť súmrakovým spínačom; svetlo sa potom automaticky zapne, keď sa zotmie. Možné je aj pripojenie k detektoru pohybu alebo inštalácia veľkého zrkadla na vnútornú stranu dverí.

Perfektná kombinovateľnosť

Vchodové dvere Internorm je možné ideálne kombinovať so všetkými ostatnými Internorm výrobkami. Okná a dvere sú dokonale zladené systémy – technicky aj dizajnovo: rovnaké povrchové štruktúry, farby a sklá umožňujú konzistentnosť pri navrhovaní vlastného domova.

Elektrický pohon zdvižno-posuvných dverí

Novinkou Internorm produktovej rady-XL je nový elektrický pohon (Comfort Drive) pre zdvižno-posuvné dvere, ktoré možno pohodlne ovládať cez smartfón alebo tablet. Voliteľne je možné dvere ovládať aj zvonku cez snímač odtlačkov prstov. Táto funkcia ponúka absolútnu pridanú hodnotu najmä pre starších alebo zdravotne postihnutých ľudí. „Elektrický pohon zdvižno-posuvných dverí je určite vrcholom nášho sortimentu, čo znamená, že až 300 kg možno pohodlne ovládať stlačením tlačidla,“ hovorí Christian Klinger.

Vedľajšie vchodové dvere

Okrem vchodových dverí ponúka Internorm aj veľký výber vedľajších vchodových dverí z vlastnej výroby. V materiáloch drevo-hliník a plast ponúkajú aj tieto široké možnosti individuálneho stvárnenia.

Zdroj: Internorm

www.internorm-okna.sk

Zdroj: PR článok Internorm s. r. o.