Galéria(3)

Internorm I-tec Open- novinka v oblasti vchodových dverí

Partneri sekcie:

Internorm je známy svojimi inováciami na trhu s oknami. Už v roku 1963 začal s výrobou prvého plastového okna. A ako priekopník v tejto oblasti v Rakúsku neustále svoje produkty vyvíja a vytvára revolúciu nielen v oblasti okien, ale aj vchodových dverí.

I tec Core Tenkezlepené drevené vrstvy lamiel sú extrémne pevné

Oddelenie výskumu vyvíja permanentne nové produkty a technológie, aby mohlo svojim zákazníkom ponúknuť ešte viac komfortu a bezpečnosti. Pod zvučným názvom „I-tec“ vyvinul Internorm sériu revolučných a na trhu smer určujúcich inovácií v oblasti okien a dverí.

Novinkou v sérií I-tec inovácií je I-tec Open. Ak dvakrát zaklopete na vonkajšiu stranu dverí, dverné krídlo sa odomkne a bez väčšej námahy sa dá otvoriť. Klepanie generuje vibrácie a aktivuje modul, ktorý nie je viditeľný v ráme. Nemusíte klopať na dvere na konkrétnom mieste. Vďaka technológie I-tec Open nedochádza k neúmyselnému otvoreniu dverí napríklad nárazom vetra, pretože iba klopanie vytvára potrebné vibrácie.

Zdroj: Internorm

Uzamykanie I-tec Secure prakticky znemožňuje vypáčenie okna. Umožňuje to špeciálne vyhotovené zoradenie klapiek miesto čapov, ktoré pri zatváraní tlačia do vnútornej strany rámu a okno tým funguje ako optimálna ochrana pred vlámaním.

V dnešnej dobe si už nevieme predstaviť okno bez zabezpečenia proti vlámaniu. V plast-hliníkových oknách KF 520 a KF 510 je už v štandarde integrované toto  inovatívne uzamykanie I-tec Secure.

Internorm okno KF520 uzamykanie I tec Secure
Internorm okno KF520 uzamykanie I tec Secure | Zdroj: Internorm

I-tec Shading zabezpečuje vďaka fotovoltickému modulu a akumulátoru ideálnu klímu v miestnosti – úplne bez dodatočného zásobovania prúdom. Vďaka automatickému režimu sa žalúzie pri východe slnka samy otvárajú a pri západe slnka samy zatvárajú.

I-tec Shading okrem toho meria automaticky teplotu, v zime je tak možné napríklad optimálne využiť teplo zo slnečného žiarenia, pretože žalúzie zostanú otvorené.

I tec Shading Internorm okno s energeticky sebestacnym tienenim
I tec Shading Internorm okno s energeticky sebestačným tienením | Zdroj: Internorm

I-tec Glazing umožňuje maximálnu stabilitu a bezpečnosť. Tabule skla sú čo najpresnejšie zabudované do rámu. Špára medzi sklom a rámom okna sa vyplní lepidlom a následne zalepená štrbina sa skryje pod zasklievaciu lištu.

Tým vznikne neprerušená celoobovodová fixácia a okná sú optimálne tepelne a zvukovo izolované. Podľa želania je možné si zvoliť medzi izolačným sklom, kaleným bezpečnostným sklom (ESG) a vrstveným, bezpečnostným sklom (VSG).

Zasklenie I tec Glazing neprerusena celoobvodova fixacia okna s ramom
Zasklenie I tec Glazing neprerušená celoobvodová fixácia okna s rámom | Zdroj: Internorm

Okná s perfektnou tepelnou izoláciou sú v dnešnej dobe absolútnou nevyhnutnosťou. Internorm vyvinul inovatívnu izoláciu okien I-tec Insulation. Duté priestory okien sa vypĺňajú granulátom, aby sa dali vyplniť aj tie najmenšie medzery. Tento spôsob izolácie je použitý v plast-hliníkových oknách KF 410, KF 510 a KV 440. Okná s I-tec Insulation dosahujú štandardne podstatne nižšie U-hodnoty ako bežné okná, čo svedčí o obzvlášť dobrej izolácii okna.

I tec Insulation Granulat
I tec Insulation Granulat | Zdroj: Internorm

Riadenie domu a smart home riešenia nám mnohokrát zjednodušujú život. Internom ponúka s I-tec Connect veľa inteligentných produktov v oblasti okien, ktoré môžu byť zabudované do rôznych smart home systémov. Okrem toho inteligentný hlásič otvorenia okien signalizuje, či je okno otvorené alebo zatvorené.

Všetky Internorm okná s označením I-tec Connect je možné integrovať do riešení smart home od spoločností Loxone a Mediola. Dokonca elektrický pohon Comfort Drive v zdvižno-posuvných dverách je možné jednoducho integrovať cez wifi do siete riadenia domu.

I tec Connect moznosti ovladaniaiPhone iPad Gateway Internorm
I tec Connect možnosti ovladánia iPhone iPad Gateway Internorm | Zdroj: Internorm

Moderné okná by mali chrániť pred vlámaním, vďaka ideálnej izolácii predchádzať tepelným stratám ako aj perfektným tienením udržiavať v miestnosti príjemný chlad. Inovatívne a moderné okná od Internorm spájajú ideálnym spôsobom dizajn, techniku a užívateľský komfort.

Viac informácií na www.internorm-okna.sk

Zdroj: PR článok Internorm s. r. o.