Stavba zažiari vďaka moderným oknám a vchodovým dverám

Na vizuálnu podobu nehnuteľnosti veľkou mierou vplývajú okná a vchodové dvere. Ich vhodne zvolenou kombináciou možno dotvoriť akýkoľvek architektonický štýl. Reprezentatívny a ucelený vzhľad dodajú stavbe moderné plastové profily Elegant.

Elegancia, štýl, rovné a presné línie na celej stavbe. Profilový systém Elegant poskytuje prvotriedne prevedenie, definuje nový vzhľad plastových okien a dverí a je šetrný k životnému prostrediu. Vďaka použitiu recyklovaného PVC predstavuje udržateľné riešenie pre budúcnosť.

Technológia určujúca trendy

Pod elegantným vzhľadom okien s profilmi Elegant sa skrýva prvotriedna technológia. Profily z PVC majú najlepšiu hodnotu tepelnej izolácie na trhu a spĺňajú všetky požiadavky na energetickú účinnosť. Sú vzduchotesné, vodotesné a odolné proti vetru. Poskytujú tak požadovaný komfort bez ohľadu na počasie.

Profilový systém Elegant v kombinácii s technológiou nekonečných sklených vlákien ThermoFibra prináša dve hlavné výhody. Odstránením oceľovej výstuže získali okná lepšie tepelnoizolačné vlastnosti. V kombinácii s tepelnou výstužou Forthex v ráme sa hodnota znížila na Uf = 0,88 W/m2K.

Finálne okno je navyše ľahšie, manipulácia s ním je jednoduchšia a inštalácia rýchlejšia. Druhou výhodou je, že vďaka skleným vláknam sú profily pevnejšie a mohlo dôjsť k ich zoštíhleniu.

Elegantný a minimalistický vzhľad v kombinácii s prvotriednou technológiou – profil Elegant.
Elegantný a minimalistický vzhľad v kombinácii s prvotriednou technológiou – profil Elegant. | Zdroj: Deceuninck

Stabilnejšie okná odolné proti hluku

Napriek ultraštíhlemu rozmeru okenných rámov 76 mm je systém Elegant navrhnutý pre mimoriadnu hrúbku zasklenia až do 70 mm, čo uľahčuje jeho použitie v pasívnych stavbách i pri realizácii akýchkoľvek projektov.

Väčšia hrúbka zasklenia pomáha zlepšiť i zvukovú izoláciu a zabrániť prieniku nežiaduceho hluku do interiéru. Profilový systém značky Deceuninck sa vyznačuje aj vylepšeným systémom zabezpečenia. Výstuhy používané v profile zaručujú mimoriadnu pevnosť okien a väčšiu ochranu proti vlámaniu.

Elegant Abstract získal niekoľko medzinárodných ocenení za dizajn, preto vynikne najmä na moderných architektonických projektoch.
Elegant Abstract získal niekoľko medzinárodných ocenení za dizajn, preto vynikne najmä na moderných architektonických projektoch. | Zdroj: Deceuninck

Na nerozoznanie od hliníkových okien

Profilový systém Elegant zaujme už na prvý pohľad. Má elegantné ostré hrany a vybrať si možno z dvoch typov zasklievacích líšt – oblej alebo hranatej. Ponúka sa v škále 50 nadčasových farieb, a to aj s možnosťou použitia hliníkového opláštenia.

Profil presvedčí najmä v novostavbách a premení každú stavbu na štýlový priestor. V moderných stavebných projektoch vynikne napríklad profil Elegant Abstract, ktorý získal niekoľko medzinárodných ocenení za dizajn. V prípade tohto profilu je krídlo celkom v úrovni s rámom profilu a vzniká tak extrémne minimalistický a elegantný vzhľad.

Profilový systém Elegant sa ponúka v širokej škále farieb, ktoré sú rozdelené do štyroch kategórií: prírodné drevo, farbené drevo, sýte farby a metalický vzhľad.
Profilový systém Elegant sa ponúka v širokej škále farieb, ktoré sú rozdelené do štyroch kategórií: prírodné drevo, farbené drevo, sýte farby a metalický vzhľad. | Zdroj: Deceuninck

Reprezentatívne vchodové dvere

Vizuálnu podobu stavby možno zjednotiť použitím totožného profilu aj na vchodové dvere. Dverový profil Elegant charakterizuje prvotriedny dizajn s rovnými a presnými líniami doplnený o vysokú úroveň zabezpečenia.

Vchodové dvere Elegant majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti a k dispozícii sú v dvoch variantoch – so štandardnou oceľovou výstužou a bez nej, teda s využitím technológie ThermoFibra, ktorá zaisťuje vyššiu stabilitu dverí, zvyšuje tepelnú izoláciu a umožňuje osadenie výplne až do hrúbky 67 mm.

V porovnaní s dverovým krídlom s oceľovou výstužou majú vchodové dvere  Elegant Thermofibra Infinity 76 X nižšiu hmotnosť, a to až o 39 %. Oba typy vchodových dverí sú v ponuke v širokej farebnej škále Elegant. K dispozícii je aj bezbariérové prevedenie vrátane možnosti nulového prahu.

 Dverový profil Elegant s technológiou ThermoFibra má lepšie tepelnoizolačné vlastnosti, zaisťuje vyššiu stabilitu dverí, a umožňuje osadenie výplne až do hrúbky 67 mm.

Dverový profil Elegant s technológiou ThermoFibra má lepšie tepelnoizolačné vlastnosti, zaisťuje vyššiu stabilitu dverí, a umožňuje osadenie výplne až do hrúbky 67 mm.
| Zdroj: Deceuninck

Viac sa dočítate na www.elegant.deceuninck.com/sk

Zdroj: PR článok Deceuninck, spol. s r.o.