Okná môžu byť elegantné, futuristické a technologicky vyspelé zároveň

Partneri sekcie:

Výborné tepelnoizolačné vlastnosti nie sú jedinou požiadavkou na moderné okná. V súčasnosti sa kladie veľký dôraz aj na ich vizuálne prevedenie. Okná a predovšetkým profily totiž dokážu vo veľkej miere určovať celkový charakter stavby. Potvrdzuje to aj profilový systém Elegant.

Pri výbere konkrétneho odtieňa profilu treba brať do úvahy celkový štýl stavby, prostredie, v ktorom sa objekt nachádza, vzhľad fasády, pomer medzi plochou okien a stien, ale aj typ a farebné ladenie strechy. Spoločnosť Deceuninck vyvinula profil, ktorý spája 82 rokov skúseností firmy so spracovaním PVC a najmodernejší dizajn.

Pre mestský štýl a modernú architektúru je v ponuke paleta nadčasových farieb v šedom odtieni. | Zdroj: Deceuninck

Štíhly plastový profil

Profilový systém Elegant poskytuje prvotriedne prevedenie, definuje nový vzhľad plastových okien a je šetrný k životnému prostrediu. Vďaka použitiu recyklovaného PVC predstavuje tepelnoizolačné a udržateľné riešenie pre budúcnosť, ktoré splní všetky požiadavky investorov na novú výstavbu a rekonštrukciu.

Profil Elegant kombinuje úzke línie a ultra štíhlu exteriérovú hranu s novým systémom hranatých zasklievacích líšt a antracitovo šedého jadra. Už na prvý pohľad púta pozornosť čistými líniami a elegantným vzhľadom hliníka, architektom tak otvára nové možnosti pri realizácii projektov.

Profil Elegant má výborné tepelnoizolačné vlastnosti a je vhodný aj pre budovy s takmer nulovou potrebou energie.
Profil Elegant má výborné tepelnoizolačné vlastnosti a je vhodný aj pre budovy s takmer nulovou potrebou energie. | Zdroj: Deceuninck

Futuristické okná v nadčasových farbách

Profilový systém Elegant je ako stvorený pre futuristické okná novej generácie. Tento rad ponúka až päťdesiat dekorov fóliovej úpravy pre každý architektonický štýl. Na výber je široká škála nadčasových farieb, ktoré sú rozdelené do štyroch kategórií: prírodné drevo, farbené drevo, sýte farby a metalický vzhľad.

Pre mestské lofty, modernú architektúru a priemyselné projekty je určená farebná paleta s tónmi v šedej, ktorá podtrhne eleganciu a minimalizmus každého objektu. Sivé jadro podčiarkuje kovový, resp. hliníkový vzhľad celého profilu.

Výborné tepelnoizolačné vlastnosti

Pod elegantným vzhľadom profilu Elegant sa skrýva prvotriedna technológia. Či už ide o tepelnú izoláciu, zvukovú izoláciu alebo bezpečnosť, Elegant spĺňa všetky požiadavky. Navyše ide o prvý rad okien využívajúci inovatívnu technológiu sklených vlákien ThermoFibra.

Nekonečné sklené vlákna poskytujú výnimočnú pevnosť a zároveň dosahujú najlepšie hodnoty tepelnej priestupnosti na úrovni Uf = 0,98 W/m2K (rám s oceľovou výstužou) a Uf = 0,85 W/m2K (rám s tepelnou výstužou Forthex), ktoré šetria výdavky za vykurovanie a znižujú dosah na životné prostredie. Tepelná izolácia spĺňa aj tie najprísnejšie požiadavky a systém Elegant tak vyhovuje normám pre výstavbu pasívnych domov.

Základom okenných rámov Elegant je vysoko kvalitné PVC, ktoré obsahuje recyklovaný PVC granulát.
Základom okenných rámov Elegant je vysoko kvalitné PVC, ktoré obsahuje recyklovaný PVC granulát. | Zdroj: Deceuninck

Investícia do zelenej budúcnosti

Základom okenných rámov Elegant je vysoko kvalitné PVC obsahujúce recyklovaný PVC granulát, tieto profily tak predstavujú investíciu do zelenej budúcnosti. PVC možno recyklovať viac než desaťkrát bez straty vlastností. Keďže technická životnosť okien je 35 rokov, ich potenciálny životný cyklus tak dosahuje 350 rokov.

Spoločnosť Deceuninck recykluje PVC už od roku 2012, pričom disponuje jedným z najväčších recyklačných závodov v Európe.  Recyklačný závod v belgickom meste Diksmuide spracováva každý rok až 45 000 ton tvrdého plastu. To zodpovedá 2,3 milióna starých okien, ktoré by inak skončili na skládke alebo v spaľovniach odpadu. Namiesto toho sa jednoducho premenia na nové okenné rámy. Spotreba energie pri recyklácii PVC je navyše o 90 % nižšia ako spotreba energie pri výrobe nového PVC materiálu.

Viac sa dočítate na https://elegant.deceuninck.com/sk/

Zdroj: PR článok Deceuninck