Nadčasové okno pre elegantné stavby

Partneri sekcie:

Pri výbere okenných systémov pre súčasnú architektúru sú nevyhnutné nielen výborné technické parametre, ale aj vizuálne aspekty. Dominanciu preberajú štíhle a minimalistické profily, ktoré sa poľahky dokážu prispôsobiť akémukoľvek architektonickému dizajnu stavby.

Okná dokresľujú architektúru celej stavby a sú určujúce pre celkový vzhľad fasády. Nové trendy v štýle plastových okien udáva okenný profil Elegant. Ide o premyslený systém, ktorý má moderný vzhľad a súčasne prináša výnimočné úžitkové vlastnosti. Modulárnym srdcom tohto radu je modul iCOR, vďaka ktorému sú okenné krídla Elegant kompatibilné s rôznymi stavebnými hĺbkami rámov.

S profilom Elegant možno vkusne podtrhnúť vnímanie akejkoľvek navrhovanej stavby. Vybrať si možno až z 50 nadčasových farieb.
S profilom Elegant možno vkusne podtrhnúť vnímanie akejkoľvek navrhovanej stavby. Vybrať si možno až z 57 nadčasových farieb. | Zdroj: Deceuninck

57 farebných odtieňov profilu

Dizajn okenného systému Elegant s rovným alebo predsadeným krídlom ladí so všetkými architektonickými štýlmi a možno s ním vkusne dotvoriť a podtrhnúť vnímanie akejkoľvek navrhovanej stavby. Veľký výber z 57 nadčasových farieb poskytuje takmer neobmedzené možnosti realizácií. Farby sú rozdelené do štyroch kategórií: prírodné drevo, farebné drevo, plné farby a metalické farby.

Rôznorodý výber teplých odtieňov prírodného dreva zvýrazňuje charakter vidieckych stavieb. Paleta pre mesto s vkusnými tónmi sivej ponúka dokonalý vzhľad pre priemyselné projekty a mestské stavby. Vzájomne sa dopĺňajúce farby založené na metalickom trende zas vykresľujú minimalizmus a podčiarkujú moderné architektonické vízie.

Rad PVC okien Elegant Infinity ThermoFibra dosahuje vynikajúce hodnoty tepelnej izolácie Uf = 0,85 W/(m2K) a ťaží z novej technológie i po vizuálnej stránke.
Rad PVC okien Elegant Infinity ThermoFibra dosahuje vynikajúce hodnoty tepelnej izolácie Uf = 0,85 W/(m2K) a ťaží z novej technológie i po vizuálnej stránke. | Zdroj: Deceuninck

Medzinárodné ocenenia za dizajn

Farebné fólie možno použiť jednostranne alebo obojstranne a farby možno rozmanito kombinovať. Fólie sú mimoriadne odolné a spĺňajú prevádzkové aj dizajnové požiadavky. Svoj pôvodný odtieň si zachovávajú počas celej doby svojej životnosti a majú výnimočnú odolnosť proti výkyvom teplôt a UV žiareniu. Starostlivosť o fólie je pritom veľmi jednoduchá.

Vďaka rozmanitosti fólií a ich farieb možno stavby navrhovať veľmi individuálne. K dispozícii sú aj fólie v odtieňoch šedej a antracitovej, ktoré v kombinácii s rovnými hranami robia z Elegant okenný systém novej generácie, ktorý je vizuálnou alternatívou hliníkových okien. Za svoj vzhľad získal profil dokonca aj niekoľko medzinárodných ocenení.

Okenný systém Elegant je vizuálnou alternatívou hliníkových okien. Za svoj vzhľad získal profil dokonca aj niekoľko medzinárodných ocenení.
Okenný systém Elegant je vizuálnou alternatívou hliníkových okien. Za svoj vzhľad získal profil dokonca aj niekoľko medzinárodných ocenení. | Zdroj: Deceuninck

Nízky koeficient tepelnej priestupnosti

PVC profilový systém Elegant je 6-komorový profil so stavebnou hĺbkou 76 mm, ktorý zaujme nielen svojím vzhľadom, ale i prvotriednou technológiou. Disponuje výnimočne nízkym koeficientom tepelnej priestupnosti rámom Uf = 0,93 W/(m2K).

Tepelnoizolačné vlastnosti profilu Elegant možno ešte vylepšiť, a to jeho kombináciou s technológiou dlhých sklených vlákien ThermoFibra v krídle a tepelnej výstuže Forthex v ráme namiesto klasickej oceľovej výstuže (rad PVC okien Elegant Infinity ThermoFibra). Tento rad dosahuje vynikajúce hodnoty tepelnej izolácie Uf = 0,85 W/(m2K) a ťaží z novej technológie i po vizuálnej stránke.

Pohľadová exteriérová hrana sa môže ešte znížiť z 9 na 7 mm. Vďaka výstužiam Forthex v rámoch a technológii ThermoFibra je už oceľ v okenných profiloch zbytočná. Hmotnosť finálneho výrobku je tak nižšia, čo je výhodné nielen pri výrobe, ale aj manipulácii pri montáži, a to najmä v prípade veľkoformátových okien.

Profilový systém Elegant v kombinácii s kvalitným zasklením predstavuje základ úsporného bývania, ktorý je vhodný aj pre pasívne stavby. Navyše ide o 100 % recyklovateľný profil.

Modulárnym srdcom tohto radu je modul iCOR, vďaka ktorému sú okenné krídla Elegant kompatibilné s rôznymi stavebnými hĺbkami rámov.
Modulárnym srdcom tohto radu je modul iCOR, vďaka ktorému sú okenné krídla Elegant kompatibilné s rôznymi stavebnými hĺbkami rámov. | Zdroj: Deceuninck

Viac na www.deceuninck.sk

Zdroj: PR článok Deceuninck, spol. s r.o.