Mapesil AC

Nové tmely pre dokonalé škáry

Spoľahlivo a esteticky vyplniť pružné a dilatačné škáry pomôžu nové tmely od výrobcu stavebnej chémie Mapei.

Spoľahlivé tmely oceníte pri tesnení pružných a dilatačných škár v interiéri i exteriéri. Pri výbere tmelu je dôležité všímať si vlastnosti ako sú pružnosť, vodoodolnosť či odolnosť proti plesniam.

Novinky od Mapei skvele doplnia epoxidovú či cementovú škárovaciu maltu v kúpeľniach, kuchyniach, terasách, balkónoch a v iných prostrediach so zvýšenou vlhkosťou. Okrem jednoduchej práce prinášajú aj ďalšie prekvapivé prvky.

Mapesil AC Eco
Mapesil AC Eco | MAPEI SK

Najpredávanejší tmel v zelenšej verzii

Osvedčený silikónový tmel prichádza v ekologickejšej verzii. MAPESIL AC ECO je vyrobený s použitím obnoviteľnej energie. Predáva sa v tube z recyklovaného plastu. Ponúka všetky výhody technológie Mapesil AC, pričom sa na jeho výrobu spotrebuje až o štvrtinu menej emisií CO2.

Pružný silikónový tmel MAPESIL AC ECO je nepriepustný pre vodu a plyny, odolný voči vysokým teplotám aj mierne kyslým a zásaditým látkam, neobsahuje rozpúšťadlá a vďaka technológii BioBlock® je výnimočne odolný proti plesniam.

Okrem transparentnej verzie máte na výber širokú škálu farieb, ktorá je dokonale zladená s epoxidovými i cementovými škárovacími maltami Mapei.

Mapesil AC ECO 310ml 100
Mapesil AC ECO 310ml 100Zdroj: MAPEI SK

Matné detaily pre keramiku a kameň

Možno si aj vás podmanili matné keramické alebo kamenné obklady, ale pri ladení detailov ste narazili na problém. Povrch bežných silikónových tmelov je totiž lesklý, čo môže v kombinácii s matnejšími dlaždicami alebo kameňom pôsobiť rušivo.

Pri riešení detailov ocení náročný stavebník dve novinky – MAPESIL TILE MATT a MAPESIL STONE MATT.

Mapesil Tile Matt 300ml int 100
Mapesil Tile Matt 300ml int 100 | Zdroj: MAPEI SK
Mapesil Stone Matt 100 300ml int
Mapesil Stone Matt 100 300ml int | MAPEI SK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odolné matné silikónové tmely MAPESIL TILE MATT (pre keramický obklad a dlažbu) a MAPESIL STONE MATT (pre škárovanie povrchov z mramoru z prírodného kameňa) sú vhodné do interiéru i exteriéru.

Vďaka ich jedinečnému zloženiu sú vhodné na bežné nasiakavé a nenasiakavé podklady, ako sú cementové a lakované povrchy, murivo, drevo, kov a sklo. Matná farba týchto dvoch tmelov výborne podčiarkne každý dizajnový priestor. Niektoré farby sú k dispozícii aj so škvrnitou a drsnou povrchovou úpravou, aby sa ešte viac priblížili materiálu podkladu.

www.mapei.sk

Zdroj: PR článok MAPEI SK, s.r.o.