Izolácia spodnej stavby prostredníctvom plne lepenej hydroizolačnej membrány

Partneri sekcie:

Spoločnosť Mapei je známa aj výrobou výrobkov, ktoré chránia konštrukcie pred vodou – a to nielen nad úrovňou terénu, ale aj pod ním. Jedným z praktických riešení, ktoré spoľahlivo chráni budovy pred vlhkosťou môže byť syntetická, plne lepená hydroizolačná fólia Mapeproof FBT. V čom je praktická?

Na Slovensku sa stále pri izolácii spodnej stavby držia v obľube bitumenové pásy alebo syntetické fólie. Mapei má vo svojom produktovom portfóliu viacero druhov hydroizolačných fólií; praktickým riešením je Mapeproof FBT.

Ide o fóliu vyrobenú zo syntetickej membrány, ktorá je vrstvená netkanou textíliou. Vyznačuje sa skvelou dlhodobou prídržnosťou, pretože po dokončení betonáže tvorí dokonalý monolitický spoj s betónom. Tým, že ide o systém plne prilepený k betónu, nemôže dôjsť k migrácii vody medzi membránou a základovou konštrukciou. Materiál hydroizolačnej fólie je flexibilný a ľahko tvarovateľný.

Mapeproof FBT sa vyznačuje aj jednoduchou aplikáciou, čo potvrdzuje fakt, že ju možno pokladať za studena, bez potreby použitia tepla a plameňa.

Zdroj: MAPEI SK

Odolná hydroizolačná fólia

Produkt Mapeproof FBT je odolný voči prírodným, aj agresívnym látkam, na ktoré možno natrafiť v zemi alebo v podzemnej vode. Vyznačuje sa dlhodobou životnosťou, odoláva UV žiareniu a slúži ako bariéra proti podzemnej vode, zemnej vlhkosti, ako aj proti radónu a metánu.

Systém Mapeproof FBT funguje stopercentne spolu s doplnkovými výrobkami

Pokiaľ sa stavebník rozhodne izolovať objekt s použitím tejto hydroizolačnej fólie, nemal by zabudnúť doplniť ju o doplnkové výrobky, ktoré sú s ňou stopercentne kompatibilné.

Aj vďaka nim sa podarí dosiahnuť dokonalý vodonepriepustný efekt v prípade všetkých konštrukčných detailov:

  • Mapeproof FBT Tape – táto lepiaca páska je určená na vyhotovenie vodotesného spoja priľahlých pásov z vrchnej strany.
  • Mapeproof SA Tape – lepiaca páska sa stará o vytvorenie vodotesného spoja priľahlých pásov zo spodnej strany.
  • Mapeproof BA Tape – vodotesná obojstranná lepiaca membrána sa inštaluje pozdĺž škáry medzi vodorovnou a zvislou konštrukciou, prípadne medzi dvomi priľahlými zvislými konštrukciami.
  • Mapeproof Fix Tape – obojstranná lepiaca páska sa používa na fixáciu hydroizolačnej membrány v priebehu jej inštalácie.

www.mapei.sk

Zdroj: PR článok MAPEI SK