Izolácia spodnej stavby prostredníctvom plne lepenej hydroizolačnej membrány

Partneri sekcie:

Spoločnosť Mapei je známa aj výrobou výrobkov, ktoré chránia konštrukcie pred vodou – a to nielen nad úrovňou terénu, ale aj pod ním. Jedným z praktických riešení, ktoré spoľahlivo chráni budovy pred vlhkosťou môže byť syntetická, plne lepená hydroizolačná fólia Mapeproof FBT a Mapeproof AL AP. V čom je praktická?

Na Slovensku sa stále pri izolácii spodnej stavby držia v obľube bitumenové pásy alebo syntetické fólie. Mapei má vo svojom produktovom portfóliu viacero druhov hydroizolačných fólií; praktickým riešením sú systémy Mapeproof, konkrétne Mapeproof FBT a AL AP.

V prípade Mapeproof FBT ide o fóliu vyrobenú zo syntetickej membrány, ktorá je vrstvená netkanou textíliou. Vyznačuje sa skvelou dlhodobou prídržnosťou, pretože po dokončení betonáže tvorí dokonalý monolitický spoj s betónom.

Zdroj: MAPEI SK

Mapeproof AL AP je zasa na báze HDPE a na monolitický spoj používa špeciálne lepidlo, ktoré pri styku s alkalickým prostredím zreaguje a vytvorí s betónom chemickú väzbu. Tým, že ide o systémy plne prilepené k betónu, nemôže dôjsť k migrácii vody medzi membránou a základovou konštrukciou. Materiál hydroizolačných fólií je flexibilný a ľahko tvarovateľný.

Systémy Mapeproof  sa vyznačujú veľmi jednoduchou aplikáciou, čo potvrdzuje fakt, že ich možno pokladať za studena – bez potreby použitia tepla a plameňa.

Odolná hydroizolačná fólia

Produkty Mapeproof FBT a AL AP sú odolné voči prírodným, aj agresívnym látkam, na ktoré možno natrafiť v zemi alebo v podzemnej vode. Vyznačuje sa dlhodobou životnosťou a slúži ako bariéra proti podzemnej tlakovej vode, zemnej vlhkosti, ako aj proti radónu a metánu.

Zdroj: MAPEI SK

Systémy Mapeproof fungujú stopercentne spolu s doplnkovými výrobkami

Pokiaľ sa stavebník rozhodne izolovať objekt s použitím týchto hydroizolačných fólii, je nevyhnutné používať doplnkové výrobky, ktoré sú s ňou stopercentne kompatibilné.

Aj vďaka nim sa podarí dosiahnuť dokonalý vodonepriepustný efekt v prípade všetkých konštrukčných detailov.

Pre Mapeproof FBT:

  • Mapeproof FBT Tape – lepiaca páska je určená na vyhotovenie vodotesného spoja priľahlých pásov z vrchnej strany.
  • Mapeproof SA Tape – lepiaca páska sa stará o vytvorenie vodotesného spoja priľahlých pásov zo spodnej strany.
  • Mapeproof Fix Tape – obojstranná lepiaca páska sa používa na fixáciu hydroizolačnej membrány v priebehu jej inštalácie.

Pre Mapeproof AL AP:

  • Mapeproof AL TAPE D10 – obojstranná lepiaca páska, ktorá je určená na spájanie a tesnenie systému.
  • Mapeproof Liquid membrane – dvojzložková tekutá hydroizolačná membrána, ktorá pomáha tesniť a vyplniť medzipriestory v systéme Mapeproof AL AP.

www.mapei.sk

Zdroj: PR článok MAPEI SK, s.r.o.