Kontrola nad dennou spotrebou tepla a chladu

sensonic
Zdroj: ista Slovakia

Spoločnosť ista prichádza na trh s novou generáciou kompaktných mechanických meračov tepla a chladu sensonic 3 s integrovaným rádiovým modulom. Precízne meranie, kvalitné mosadzné materiály a bezproblémová výmena vďaka kapsľovému systému radia sensonic 3 medzi merače tepla a chladu najvyššej kvality.

Konštrukcia

V jednom prístroji je zabudované kalorimetrické počítadlo, mechanický snímač prietoku a teplotné snímače. Štandardne je jeden teplotný snímač súčasťou snímača prietoku a druhý je umiestnený mimo prístroja. Alternatívne je k dispozícii aj variant s dvoma teplotnými snímačmi umiestnenými mimo prístroja. Merač sa dodáva v rôznych stavebných dĺžkach pre menovité prietoky 0,6, 1,5 a 2,5 m³/h. Kapsľový snímač prietoku sa inštaluje do spodného dielu (EAS), čím je zabezpečená jednoduchá výmena pri overení alebo výmene merača. Životnosť batérie a rádiového modulu je 10 rokov prevádzky.

Automatizovaný diaľkový odpočet zbernicou dát

Merač sensonic 3 je možné jednoducho pripojiť do smart systému diaľkových odpočtov zbernicou dát memonic, ktorá dokáže diaľkovo spravovať aj prístroje na meranie spotreby vody, plynu a elektriny.  

Prenos údajov je vysoko spoľahlivý, prispôsobuje sa podmienkam v objekte a k dispozícii sú denné dáta. Smart systém zabezpečuje elektronické spracovanie dát a ich prenos do systému rozúčtovania nákladov na energie, správcovských programov a do energetických monitoringov. Na požiadavku je možné prístroj rozšíriť aj o drôtový M-bus alebo pulzný výstup.

Smart systém ista
Smart systém ista | Zdroj: ista Slovakia

Webportál ista24 – denné informácie o spotrebe

Údaje o spotrebe a stave meračov sú pre majiteľov a správcu budovy prístupné online. V prehľadnej aplikácii sú k dispozícii všetky užitočné informácie, porovnania a analýzy, založené na denných dátach. Navyše systém monitoruje aj neštandardné spotreby a funkčnosť meračov.

O spoločnosti ista

Spoločnosť ista je jednou z popredných celosvetových spoločností vo zvyšovaní energetickej efektívnosti v budovách. Špecializuje sa na meranie a rozpočítanie spotreby tepla a vody a energetický monitoring pre bytové domy a komerčné nehnuteľnosti. Ponúka rokmi overené riešenia, ktoré sú založené na digitálnom základe. Na Slovensku ista vybudovala infraštruktúru, ktorá zbernicami odčítava viac ako 400 000 meracích prístrojov. Vo svete má inštalovaných vyše 500 000 zberníc, ktoré spájajú 30 miliónov meracích prístrojov. Vďaka elektronickému spracovaniu údajov o spotrebe ročne odčíta a rozpočítava viac ako 190 000 bytov po celej krajine.

Viac informácií o spoločnosti ista nájdete na www.ista.sk alebo kontaktujte náš obchodný tím.

Logo ista

Zdroj: PR článok ista Slovakia, s.r.o.