Partneri sekcie:
  • OSMA
  • STAVMATSTAVEBNINY

Diaľnica D2 s tunelom Sitina získala titul Hlavná cena Stavba roka 2008

V rámci 14. ročníka súťaže Stavba roka 2008 porota udelila Hlavnú cenu 2008 cestnej komunikácii Diaľničný úsek D2 Lamačská cesta – Staré Grunty s tunelom Sitina v hlavnom meste SR.

Odborná porota udelila súťažným stavbám ukončeným v roku 2007 celkovo 13 cien pre deväť stavieb. Od vyhlasovateľov súťaže bolo sedem cien, dve ďalšie ceny od primátora hlavného mesta SR a rezortného ministra a tri nominácie na hlavnú cenu bez určenia poradia, z nich iba jedno dielo má titul hlavná cena. Do súťaže bolo prihlásených 27  návrhov, najviac bolo bytových a rodinných domov.

V historickej budove SND v Bratislave si v stredu autori projektových návrhov, investori a realizátori víťazných diel prevzali ceny vo všetkých kategóriách. Záštitu nad podujatím prevzal prezident SR Ivan Gašparovič a jeho pozdravné posolstvo odovzdala prítomným jeho manželka Silvia Gašparovičová.

Porota Cenu Slovenskej komory stavebných inžinierov za najlepšie projektové riešenie stavebného diela udelila dielu Diaľničný úsek D2 Lamačská cesta – Staré Grunty s tunelom Sitina. Cenu Technického a skúšobného ústavu stavebného za optimálne použitie progresívnych stavebných materiálov v stavbe získala novostavba Obchodné zastúpenie Viessmann v Bratislave. Cena Vydavateľstva Eurostav za vysokú kvalitu stavebnej realizácie patrí novému objektu Ematech Technológie v Lužiankach pri Nitre.

Cenu STU v Bratislave, Stavebnej fakulty za uplatnenie vedy a techniky v realizácii stavebného diela si prevzali tvorcovia rekonštrukcie Prestavba Zimného štadióna Košice Steel Aréna. Cenu Združenia pre rozvoj slovenskej architektúry a stavebníctva – ABF Slovakia za originálne urbanistické a architektonické riešenie odborná porota udelila stavbe Rekreačná chata Senec, Slnečné jazerá. Cenu Prvej stavebnej sporiteľne Bytový dom roka porota prisúdila novostavbe Polyfunkčný bytový dom Dominant v Bratislave – Petržalke. Cenu Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska za vysokú kvalitu stavebnej realizácie sa porota rozhodla udeliť novej dominante v Banskej Bystrici komplexu Európa Shopping Center.

Cenu primátora hlavného mesta SR Bratislavy si odniesli autori a realizátori projektu Diaľničný úsek D2 Lamačská cesta – Staré Grunty s tunelom Sitina. Nositeľmi Ceny ministra výstavby a regionálneho rozvoja SR sú autori diela Stavebné úpravy komunikácií a verejných priestranstiev v pamiatkovej zóne mesta Skalica.

Porota na tri nominácie na hlavnú cenu vybrala Diaľničný úsek D2 Lamačská cesta – Staré Grunty s tunelom Sitina, Stavebné úpravy komunikácií a verejných priestranstiev v pamiatkovej zóne mesta Skalica a nový relaxačný bazén Blue Sapphire – Aquacity v Poprade.

Zdroj: TASR

KategórieDopravaZnačky