Partneri sekcie:

Bratislavský tunel Sitina slávnostne otvoria 23. júna

Bratislavský tunel Sitina slávnostne otvoria 23. júna

Bratislavský tunel Sitina slávnostne otvoria 23. júna a bude celý deň výnimočne sprístupnený aj pre verejnosť. "Dokončenie tohto veľkého diela je dobrou správou pre Bratislavu," konštatoval na tlačovej konferencii primátor hlavného mesta Andrej Ďurkovský.

Diaľničný tunel budovali 3,5 roka a stál 4,5 miliardy Sk. Meria 1 440 metrov a je súčasťou úseku Lamačská cesta – Staré grunty. Tvoria ho dve samostatné tunelové rúry, v čase spustenia do prevádzky sa očakáva vyťaženosť 20 000 vozidiel za 24 hodín v oboch smeroch. Oficiálna kolaudácia je plánovaná od 11. do 16. júna.

„Odovzdanie tunela je nielen riešením preťaženej dopravy na Patrónke, ale tiež dokončením diaľnice D2 spájajúcej ťah z Brna do Budapešti,“ uviedol generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti Igor Choma. Podľa neho je tunel vybavený najkvalitnejšou technológiou a bezpečnostnými opatreniami počnúc dozorom 50 kamier cez ventiláciu až po únikové východy. S tým sa bude môcť oboznámiť verejnosť v otvárací deň, kde je pripravený aj bohatý sprievodný program.

„Chceme ľudí oboznámiť, ako sa správať v tuneli v bežnej premávke i krízových situáciách,“ zdôvodnil Choma prvé a posledné sprístupnenie novej diaľničnej stavby pre pešiu verejnosť. Návštevníci si tunel môžu pozrieť aj z motorového vláčika, ktorý tam bude výnimočne jazdiť, či z lietajúceho balóna.

S tunelom súvisia ďalšie stavby v jeho okolí. Podľa Chomu príjazdové napájacie komunikácie by mali byť vybudované do konca septembra.

Zdroj: TASR

KategórieDopravaZnačky