Partneri sekcie:

Západný obchvat Prešova na diaľnici D1 otvoria koncom októbra

D1, presov
Zdroj: FB / Andrej Doležal

Otvorenie úseku D1 Prešov, západ - Prešov, juh v dĺžke takmer osem kilometrov potvrdili minister dopravy a výstavby Andrej Doležal aj Národná diaľbničná spoločnosť.

Západný obchvat Prešova na diaľnici D1 v dĺžke takmer osem kilometrov otvoria 28. októbra. Informoval o tom minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina) v utorok na sociálnej sieti. Otvorenie úseku D1 pri Prešove v uvedenom termíne potvrdila aj NDS s tým, že dvojrúrový tunel Prešov, ktorý je s dĺžkou viac ako dva kilometre súčasťou západného obchvatu mesta, je po kontrole a otestovaní bezpečný.

„Simulovaným požiarom v tuneli sme preverili súčinnosť a akcieschopnosť našich operátorov, tunelových špecialistov a všetkých zložiek Integrovaného záchranného systému,“ uviedli diaľničiari.

Úsek D1 Prešov, západ – Prešov, juh v dĺžke 7,8 kilometra je vo výstavbe viac ako štyri roky od leta 2017. Zhotoviteľom stavby za zmluvnú cenu vyše 356 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty je združenie stavebných spoločností Eurovia SK, a. s., Košice, Doprastav, a.s., Bratislava a Metrostav, a. s., Praha.

Zmluvná lehota ukončenia výstavby je október tohto roka. Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra a zo štátneho rozpočtu. Súčasťou úseku D1 je aj osemnásť mostov a sedemnásť vetiev rôznych križovatiek. Úsek diaľnice D1 Prešov, západ – Prešov, juh bude priamym pokračovaním už sprevádzkovaného úseku D1 Svinia – Prešov, západ. V prvej mimoúrovňovej križovatke Prešov, juh je diaľnica napojená na jestvujúci úsek D1 Prešov – Budimír.

SITA
KategórieDiaľniceZnačky, ,