image 96263 25 v1
Galéria(3)

Suchá a čistá fasáda s novými silikónovými omietkami Ceresit

Partneri sekcie:

Novú technológiu Double Dry obsahuje nová generácia silikónových a silikátovo-silikónových omietok Ceresit, u ktorých na prvý pohľad zaujmú vylepšené parametre hydrofóbnosti a paropriepustnosti. Zásadne vylepšené sú tak receptúry ako u silikónových omietok Ceresit CT 74 a 75  tak aj u silikátovo-silikónových CT 174 a 175.

Ceresit Ceretherm Classic system 3D
Ceresit SiSi omietky Double Dry foto.s ludmi
Logo Double Dry

Ako už názov novej technológie napovedá, u všetkých inovovaných omietok sa objavuje „dvojitý efekt“ suchej fasády – teda veľmi nízka nasiakavosť (trieda W3) a súčasne vysoká priepustnosť vodnej pary (V1). Vysokú hydrofóbnosť, teda nízku nasiakavosť vody, najlepšie charakterizujú kvapky vody, ktoré sa nevsakujú do štruktúry omietky, ale ktoré vytvárajú perličky na jej povrchu a takto stekajú dole po omietke. Nová technológia prináša aj jednoduché odparovanie vlhkosti, ktoré je výsledkom kondenzácie vodnej pary na povrchu. Hustá štruktúra omietky je vodoodpudivá, ale vysoko paropriepustná. Voda a vlhkosť z fasády rýchlo a jednoducho vyschnú.

Extrémne nízku nasiakavosť vody potvrdzujú aj parametre jednotlivých omietok – kým limitom pre triedu nasiakavosti W3 je hodnota w = 0,1 [kg / m2h0,5], vykazuje napríklad silikónová omietka CT 74 podľa zrnitosti w = 0,03-0,05, čo je až dvakrát menej ako stanovuje norma pre nízko nasiakavé omietky. A podobne sú na tom aj ďalšie tri inovované omietky. Hravo si nová generácia omietok poradí aj s predpísanými nárokmi na vysokú priepustnosť vodnej pary. Kým trieda V1 požaduje difúzny ekvivalent hrúbky vzduchovej vrstvy Sd <0,14, u silikónovej omietky CT 74 sa (opäť v závislosti na zrnitosti) pohybuje hodnota Sd = 0,09 – 0,12. A do triedy V1 patria aj ostatné omietky – CT 75, CT 174 a CT 175.

Výhody silikónových omietok Ceresit s technológiou Double Dry

• veľmi nízka nasiakavosť (trieda W3)
• vynikajúca paropriepusnosť (trieda V1)
• excelentné samočistiace vlastnosti
• vysoká odolnosť proti zašpineniu
• vysoká odolnosť proti vzniku a šíreniu rias a plesní
• štruktúra odolná proti vplyvom počasia a nárazu
• nízke náklady na údržbu
• súčasť systémov Ceresit Ceretherm ETICS

Nové silikónové omietky Ceresit pôsobia ako ochranný štít na fasáde a udržia ju čistú a odolnú po dlhú dobu. Potreba renovácie sa stane zriedkavejšou a náklady na celkovú údržbu sa znížia. Spodné vrstvy systému sú perfektne chránené, predlžuje sa životnosť celého systému a znižuje sa energetická náročnosť budovy. Všetky tieto faktory zvyšujú celkovú hodnotu Vašej nehnuteľnosti.

Ďalšie podrobnosti o novej technológii Double Dry a novej generácii silikónových a silikátovo-silikónových omietok Ceresit hľadajte na www.ceresit.sk.

ZDROJ: PR článok spoločnosti HENKEL SLOVENSKO, spol. s r.o.