Vizualizácia Central Point Humenné

V centre Humenného stavajú polyfunkciu s bytmi. Obchodné priestory už majú majiteľa

Východoslovenský developer Next Investments začal v spolupráci s Chemkostavom výstavbu polyfunkčného objektu Central Point Humenné v okresnom meste Humenné. Developer má skúsenosti s výstavbou a predajom v regióne a vzhľadom na sadzby hypoték očakáva, že si vyše 40 % klientov kúpi byt za hotové peniaze.

Zrekonštruuje objekt na Námestí slobody, ktorý patril spoločnosti Slovak Telekom. Boli tam čiastočne technické priestory, byty, kancelárie aj komerčné priestory. Námestie sa nachádza v centre mesta, kde sú dostupné služby, ale aj občianska vybavenosť. Konateľ spoločnosti Marek Mačuga pre ASB povedal, že ich zámer počíta s nadstavbou a rozšírením objektu a s revitalizáciou verejného priestoru.

V polyfunkčnom objekte so 6 nadzemnými podlažiami bude 53 bytov na 4 000 m2. Klienti si môžu vybrať z 2-, 3- alebo aj 4-izbových bytov, pričom každý byt má k dispozícii lodžiu alebo terasu. Priebežne predal developer 10 bytov a najväčší záujem je o 3- a 4-izbové byty.

Central Point Humnné
Central Point Humnné | Zdroj: NEXT Investments

Byty budú v štandarde – holobyt s exteriérovými roletami a predprípravou na klimatizáciu v dennej časti. Za príplatok si klient môže objednať inteligentnú elektroinštaláciu smart home. Komerčné priestory majú viac ako 1 000 m2, všetky sú už odpredané. Nový vlastník pracuje na ich obsadení, ale táto téma bude aktuálna až v priebehu budúceho roka, keď sa majú skončiť stavebné práce.

Bytový dom bude mať pre majiteľov bytov spoločnú zelenú strechu nad garážou s rozlohou viac ako 700 m2, ktorý by mal slúžiť aj na komunitné účely. Rozloha parkovacích plôch je viac ako 2 700 m2.

Na východnom Slovensku v okresných a krajských mestách chýbajú nové a najmä kvalitné projekty. „Preto sa snažíme pri všetkých našich projektoch hľadať zaujímavé architektonické riešenie, čo tu dlhodobo absentuje a, žiaľ, ani dnes stále nie je štandardom,“ opísal situáciu v developmente Mačuga.

Parkovanie v Central Point Humenné bude v podzemných garážach a na povrchu
Parkovanie v Central Point Humenné bude v podzemných garážach a na povrchu | Zdroj: NEXT Investments

Majú rozpracované projekty v Michalovciach a v Prešove, postavili projekty ako Bytový dom Vihorlat v Snine či päť trojpodlažných polyfunkčných domov Átrium pod Kamenicou v Stropkove.

Polyfunkčný objekt Central Point Humenné, Námestie slobody

Investor: NEXT Investments
Architekt:
Átrium Architekti
Počet bytov:
53
Počet parkovacích miest:
132
Zhotoviteľ: Chemkostav
Rozloha nebytových priestorov:
vyše 1 000 m2
Bytové priestory: 4 000 m2
Realizácia: 07/2023 – 4.Q 2024