ASB koláž
Galéria(8)

Rozvoj Devínskej Novej Vsi pokračuje. Začína sa výstavba projektu Stockerka

Na úpätí Devínskej Kobyly vyrastú štyri bytové domy i objekt s občianskou vybavenosťou. Dnes sa slávnostne začala výstavba projektu Stockerka. O tri roky tu bude hotový komplex aj s pestrým parkom a ihriskami.

Na začiatku bol veľký development Bory, teraz naň nadväzujú ďalšie, o niečo menšie projekty. Sem radíme aj plán developera Proxenta, ktorý Devínskej Novej Vsi prinesie 271 nových bytov, materskú školu i samostatný jednopodlažný objekt s reštauráciou.

„Našou spoločnou snahou bolo navrhnúť bývanie pre súčasných ľudí, ktorí hľadajú rovnováhu medzi moderným bývaním a lokalitou, ktorá je blízko k prírode, ale zároveň spĺňa požiadavky mestského človeka na občiansku vybavenosť,“ objasnil na slávnostnom poklepaní základného kameňa Martin Škodáček, riaditeľ developmentu investičnej skupiny Proxenta.

Súčasný stav pozemku.
Súčasný stav pozemku. | Zdroj: ASB

Na trhu tak pribudnú dvoj- až štvorizbové byty so šatníkom či samostatnou pracovňou. Ich štandard okrem základného vybavenia ponúkne aj predprípravu na klimatizáciu a predprípravu na vonkajšie žalúzie.

Pozemku s rozlohou presahujúcou 13-tisíc m2 však bude okrem bytových domov dominovať aj zeleň s prvkami podporujúcimi interakciu celej miestnej komunity. Pri tvorbe verejných priestorov sa však myslelo aj na zadržiavanie vody v krajine. Na pozemku budú vybudované drenážne kanále, ktoré ústia do dažďových záhrad.

Podobne ako v projekte Kesselbauer, kde nájdeme dielo slovenského sochára Róberta Palúcha, ani tu nebude chýbať umelecké dielo. Tento štýl chce developer zachovať aj vo svojich budúcich projektoch.

Právoplatné stavebné povolenie získala Stockerka koncom minulého roka. Výstavba potrvá približne tri roky, realizácia celého projektu bude prebiehať v jednej fáze. Návrh Stockerky pripravilo renomované architektonické štúdio Ateliér 3M, ktoré má na konte viacero známych bratislavských projektov.

Poklepanie základného kameňa projektu Proxenta.
4R2A2366
Súčasný stav pozemku.
Vizualizácia projektu Stockerka.
Vizualizácia projektu Stockerka.
Vizualizácia projektu Stockerka.
Vizualizácia projektu Stockerka.
Vizualizácia projektu Stockerka.

Stockerka, Devínska Nová Ves

Developer: Proxenta
Architekt: Atelier 3M
Počet bytov/apartmánov: 271 (apartmány 82)
Pozemok: 13 352 m²
Parkovanie: 341 ( na teréne 70, v podzemných garážach 271)
Termíny: 1Q 2024 – 3Q/2027
Rozpočet: viac ako 30 miliónov eur
Stav: V realizácii