Ovocné sady Trnávka

Prvá etapa Ovocných Sadov Trnávka je už skolaudovaná

Z hľadiska počtu bytov ide o najväčší projekt developera JTRE na území bratislavskej Trnávky.

V máji 2020 sa budovaním infraštruktúry začala výstavba komunitného projektu Ovocné sady Trnávka s rozlohou 81-tisíc štvorcových metrov. Za 29 mesiacov vyrástlo 6 bytových domov s 550 jednoizbovými až trojizbovými bytmi, ktoré sa už takmer vypredali.

Projekt charakterizuje jednoduchá ale funkčná architektúra a veľký verejný priestor so zeleňou a mnohými možnosťami na šport a relax. „Súčasťou projektu je centrálny park s množstvom herných aj komunitných prvkov a verejná materská škola s kapacitou 80 miest. Aj preto Ovocné sady zarezonovali u mladšej generácie, ktorá si tu našla svoje prvé vlastné bývanie,“ hovorí výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

Ovocné sady Trnávka
Ovocné sady Trnávka | Zdroj: JTRE

V druhej etape projektu JTRE rozšírilo ponuku o ďalších päť bytových domov so siedmimi až ôsmimi podlažiami, ktoré ponúkajú 354 bytov rôznych veľkostí a 123 apartmánov. Takmer polovica z nich si už našla svojho budúceho vlastníka. Dokončenie je plánované na rok 2024.

O projekt je od začiatku veľký záujem, o čom svedčí aj fakt, že od uvedenia na trh sa za tri týždne predalo 250 bytov a do kolaudácie bola prvá etapa v podstate vypredaná. „Sledujúc vývoj ponuky a dopytu na trhu novostavieb v Bratislave a zároveň aj rast cien stavebných prác a materiálov sa stále držíme nášho cieľa ponúknuť najdostupnejšie bývanie vo svojom segmente,“ opisuje Ivan Bratko, riaditeľ predaja rezidenčných nehnuteľností JTRE.

Ovocné sady Trnávka
Ovocné sady Trnávka | Zdroj: JTRE

JTRE si ani v Ovocných sadoch Trnávka neuplatňuje v zmluvách tzv. inflačnú doložku. „Máme dostatočné skúsenosti a osvedčenú stratégiu predaja bytov, aby sme dokázali plynulo reagovať na meniacu sa situáciu na trhu, preto zatiaľ neuvažujeme o prenášaní bremena zvyšovania nákladov na klienta, ktorý už s nami má podpísanú zmluvu o budúcej zmluve,“ vysvetľuje Pavel Pelikán.

Počas takmer 900 dní prác na prvej etape Ovocných sadov Trnávka použili 18 865 kubických metrov betónu a 2 365 ton výstuže, natiahli 262 114 metrov káblov, osadili 1 482 okien a 550 balkónových dverí. V priestoroch dvorov bolo vysadených 269 stromov.

Prostredie, ktoré sa prispôsobí svojim obyvateľom

Vďaka výberu partnerov na realizáciu sa podarilo počas výstavby ustáť všetky výzvy súvisiace s pandémiou a postupovať podľa dohodnutého harmonogramu. Vzniklo tak dostupné bývanie pre široké spektrum ľudí, ktoré podporuje vytvorenie susedskej komunity, ale zároveň ponúka dostatočné súkromie v pokojnej štvrti.

Projekt bol navrhnutý tak, aby obyvateľom nediktoval, ako majú využívať svoje prostredie, ale vytvoril im priestor na to, aby si ho sami prispôsobili. Aktuálne prebiehajú práce v druhej etape výstavby podľa osvedčeného konceptu z prvej fázy. Po dostavbe pôjde o najväčší rezidenčný projekt v portfóliu developera.

Ovocné sady, I. etapa, Bratislava-Trnávka, bytový dom

Výška investície: 48 mil. €
Developer: J&T Real Estate
Architekt/projektant: GFI
Zhotoviteľ: STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo, SYTIQ
Zastavaná plocha nadzemná: 5 695 m2, podzemná 503 m2
Celková plocha bytov: 24 952,39 m2
Celková plocha komerčných priestorov: 3 527 m2
Plocha zelene: 10 093 m2
Realizácia: 6/2020 – 1/2022

JTRE, red