Partneri sekcie:
/ Biznis /

Ovocné sady v bratislavskej Trnávke prinesú aj novú škôlku

Zdroj: JTRE

V polovici mája začal developer JTRE s výstavbou najväčšieho rezidenčného projektu na území bratislavskej Trnávky. V prvej etape, ktorá bude ukončená v roku 2022, prinesie nová obytná štvrť Ovocné sady na trh 550 bytov. V obidvoch etapách ponúkne projekt 922 bytov a 102 apartmánov.

Novú obytnú štvrť nachádzajúcu sa neďaleko Letiska M. R. Štefánika charakterizuje developer ako dostupné bývanie predovšetkým pre rodiny s deťmi a aktívnych mladých ľudí. Ovocné sady majú podľa neho praktické byty v kvalitnom štandarde, racionálnu architektúru a veľkorysé verejné priestory na komunitný život.

Centrom projektu, za návrhom ktorého stojí architektonický ateliér GFI, je park s okrasnými ovocnými stromami, detským ihriskom, pitnou fontánkou a komunitným grilom. V susedstve s parkom vznikne verejná materská škola s kapacitou až 80 miest, ktorá bude umiestnená na prízemí jedného z bytových domov. Na jej vybudovaní sa developer dohodol s vedením mestskej časti, aby tak prispel k riešeniu nedostatku miest v materských školách v Ružinove.

Ovocné sady charakterizuje developer ako dostupné bývanie predovšetkým pre rodiny s deťmi a aktívnych mladých ľudí.
Ovocné sady charakterizuje developer ako dostupné bývanie predovšetkým pre rodiny s deťmi a aktívnych mladých ľudí. | Zdroj: JTRE

Ponuka bytov

Nedostatočná ponuka na bratislavskom trhu s bytmi sa odzrkadlila aj pri Ovocných sadoch, ktoré vyvolali od uvedenia na realitný trh v novembri 2019 veľký záujem. Dokazuje to už takmer 65 % predaných bytov. Projekt ponúkol klientom kvalitné jednoizbové až trojizbové byty a verejné priestory s výbornými možnosťami na šport a relax.

„Koncept projektu Ovocné sady sa ukázal vhodne nastavený pre široké spektrum klientov, ktorí uprednostňujú pokojnú štvrť pred ruchom centra mesta. Krivka predaja mala od začiatku novembra minulého roku stúpajúcu tendenciu a po pol roku je dostupná už len niečo viac ako tretina bytov,“ konštatuje výkonný riaditeľ spoločnosti JTRE Pavel Pelikán.

Prvá etapa novej obytnej štvrte s rozlohou 41-tisíc štvorcových metrov do dvoch rokov prepojí komunitné bývanie s množstvom príležitostí na trávenie voľného času v blízkom okolí. Benefitom je pre klientov pivničná kója ku každému bytu.

Centrom projektu je park s okrasnými ovocnými stromami, detským ihriskom, fontánkou a komunitným grilom.
Centrom projektu je park s okrasnými ovocnými stromami, detským ihriskom, fontánkou a komunitným grilom. | Zdroj: JTRE

Vyše tisíc bytov

S ohľadom na rozsah projektu ho developer rozdelil na dve fázy. V prvej má vzniknúť šestica domov s 550 bytmi, v druhej ju doplní ďalších päť budov, po ktorých dokončení narastie počet jednotiek na 1 024. V prvej etape najväčší počet bytov (264) tvoria dvojizbové.

Vysoký podiel majú aj jednoizbové, ktorých je 139, trojizbových je 147. Neskôr ich doplní ďalších 474 bytov rôznych veľkostí s efektívnym riešením vnútorných dispozícií. Všetky byty budú dodané v štandarde s kvalitnými interiérovými materiálmi v dobre kombinovateľných farebných odtieňoch.

 Ovocné sady charakterizuje developer ako dostupné bývanie predovšetkým pre rodiny s deťmi a aktívnych mladých ľudí.
Ovocné sady charakterizuje developer ako dostupné bývanie predovšetkým pre rodiny s deťmi a aktívnych mladých ľudí. | Zdroj: JTRE

Kým cez deň bude najväčší pohyb v blízkych obchodných a administratívnych objektoch, popoludní a podvečer územiu prinesú život obyvatelia a ich deti. Pridanou hodnotou Ovocných sadov bude dopravná dostupnosť. V blízkosti je diaľničný obchvat a samozrejmosťou je napojenie na mestskú hromadnú dopravu.

OBYTNÁ ŠTVRŤ OVOCNÉ SADY
Miesto: Trnávka, Bratislava
Developer: J&T REAL ESTATE, a. s.
Architekt: GFI
Termín výstavby 1. etapy: 2. Q/2020 – 2022
Počet bytov
v 1. etape: 550
Celkový počet bytov: 922 bytov + 102 apartmánov
Celková plocha: 81-tisíc m2
REDAKČNÁ ÚPRAVA: Ľudovít Petránsky
VIZUALIZÁCIE, PROJEKTOVÁ DOKUMENTÁCIA: JTRE
Pôdorys 3-izbového bytu C.5.13.
Pôdorys 3-izbového bytu C.5.13. | Zdroj: JTRE
 Pôdorys 2-izbového bytu A.4.02.
Pôdorys 2-izbového bytu A.4.02. | Zdroj: JTRE