Budovy nového Istropolisu na Trnavskom mýte.

Nový Istropolis má kladné záväzné stanoviská k investičnej činnosti. Týkajú sa aj budov v prvej fáze

Projekt od Immocapu zrevitalizuje zanedbanú zónu v blízkosti významného dopravného uzla Trnavské mýto v Bratislave. Predtým tam stál komplex Domu odborov Istropolis s administratívnou budovou a kultúrno-spoločenskou sálou.

Investor oznámil získanie záväzných stanovísk v pondelok. Je to dôležitý míľnik v získaní celej série potrebných povolení. Developer plánuje začať s výstavbou v druhej polovici roka 2024. Na príprave Nového Istropolisu pracuje viac ako päť rokov a projekt je jeho vlajkovou loďou.

Záväzné stanoviská od magistrátu sa týkajú technickej infraštruktúry a dopravných riešení, ako aj samotných budov prvej fázy projektu. Ide o priestory na bývanie, prácu aj kultúrno-spoločenskú sálu.

Skica Nového Istropolisu
Skica Nového Istropolisu | Zdroj: Immocap

Investor oceňuje podporu hlavného mesta v zachovaní kultúrno-spoločenskej funkcie, ktorá je z pohľadu projektu integrálnou súčasťou. V Novom Istropolise prinesie aj kvalitné verejné priestranstvá, na ktorých spolupracuje s ateliérmi KCAP a Cityförster. V novej zóne vzniknú tri nové námestia a parter s obchodmi, službami či gastro prevádzkami a kaviarňami.

Aj tieto externé zóny ponúknu ďalšie možnosti organizovať kultúrne podujatia, trhy a komunitné stretnutia. Vnútroblokové ulice medzi administratívnymi a rezidenčnými budovami budú mať pokojný a komornejší charakter. Plánom je nahradiť betónové plochy a neudržiavané parkovisko vodnou plochou, nízkou i vzrastlou zeleňou, teda stromami, kvetmi a trávnikmi.