Immocap

Západná časť Mlynskych nív sa postupne stáva urbanizovanejšou a najmä mestskejšou. Môžu za to nové projekty, ktoré dokazujú, že bratislavský downtown sa v neďalekej budúcnosti rozšíri aj do tejto oblasti. Dopomôže k tomu aj zámer z dielne Immocapu pod názvom Millhaus, ktorého od začiatku výstavby delí už len krôčík. Po dlhom čase bol konečne odhalený aj finálny vizuál veže.

Andrej Sárközi -

Ľubomír Bobek,Tomáš Jávorka,Rudolf Žákovský – .team ABJ, TriGranit Centrum,WOOD & Company,Immocap, Bratislava,Bratislava - Nové Mesto

ČECHVALA ARCHITECTS, Immocap, V príprave, Bývanie, Občianske stavby, Bratislava - Ružinov

Príťažlivá architektúra, dizajnové bývanie a konečne vhodná zástavba. Vyše desaťročie prázdny pozemok v blízkosti Zimného štadióna Ondreja Nepelu vyplní projekt z pera kvalitnej architektonickej kancelérie. Jeho developer, spoločnosť Immocap, nám dnes odhalil finálnu podobu stavby a pre redakciu ASB poskytol aj niekoľko exkluzívnych informácií.

Andrej Sárközi -

Len začiatkom tohto týždňa uzrel svetlo sveta úplne nový projekt v bratislavskom downtowne. Spoločnosť Immocap ohlásila výsledky medzinárodnej architektonickej súťaže, v ktorej súťažilo 6 ateliérov. Tie sa snažili priniesť na Bottovu ulicu čo najlepšie návrhy novej rezidenčnej budovy. Víťazom sa napokon stalo české architektonické štúdio, aké domy ale nakreslilo zvyšných 5 ateliérov?

Andrej Sárközi -

Chybik + Krištof, Immocap, V príprave, Administratíva, Bývanie, Bratislava - Staré Mesto

Bratislava už pozná podobu lukratívnej lokality v srdci nového downtownu. V tomto prípade nebude projektu dominovať výška, ako to býva pri väčšine developmentov v danej lokalite, ale architektonické prevedenie. A to je v prípade novej podoby bytového domu na Bottovej na vysokej úrovni. Ide tak o ozdobu downtownu, ktorý sa konečne zbaví ďalšieho brownfieldu.

Andrej Sárközi -

Je dôležitou dopravnou tepnou Bratislavy, križuje mnoho ďalších významných ulíc a nachádzajú sa tu štátne inštitúcie, ale aj nové či staršie developmenty. Reč je o Záhradníckej ulici v bratislavskom Ružinove, kde je situované aj sídlo nadnárodnej spoločnosti Henkel. Firma sa má v blízkej budúcnosti sťahovať do nových priestorov, rekonštrukciou ale prejde jej staré sídlo.

Andrej Sárközi -

Pred desiatimi rokmi by takmer nikto nepovedal, že z brownfieldu v centre mesta bude vyspelá lokalita západného sveta - downtown. Bratislava sa stáva pokrokovou metropolou, o čom okrem iného svedčia už postavené projekty, ale aj tie pripravované. Nové centrum Bratislavy však môže doplniť aj ďalší zámer od Immocapu, ktorý už stavia v oblasti Mlynskych nív administratívny objekt The Mill. Vybudovaný tu má byť rezidenčný development s podobným názvom – Millhaus.

Andrej Sárközi -

Svojho času priemyselná oblasť Mlynskych nív sa dnes intenzívne mení na novú biznis zónu. Novovznikajúci bratislavský bulvár onedlho dotvorí výrazný kancelársky objekt The Mill od spoločnosti Immocap. Development začal rásť v roku 2021 a dnes ohlásil zásadný miľník osadením glajchy na najvyššom bode stavby.

Andrej Sárközi -

KCAP a Cityförster, návrh hlavnej sály kultúrno-kongresového centra: Charcoalblue, Immocap, V príprave, Administratíva, Bývanie, Občianske stavby, Verejné priestory, Bratislava, Bratislava - Nové Mesto

DKLN, Immocap, V realizácii, Administratíva, Bratislava, Bratislava - Ružinov