Lakeside Park v Bratislave.

Immocap predáva svoj podiel v Lakeside Parku 02 spoločnosti Wood & Company

Ide o prvú tohtoročnú investičnú transakciu na trhu kancelárskych nehnuteľností v Bratislave. V súčasnosti je Lakeside Park 02 plne obsadený. Výška transakcie nebola zverejnená.

Administratívny komplex Lakeside Park 02 v bratislavskom Novom Meste otvorili v septembri 2022 a je výsledkom spolupráce developera Immocap a investičnej skupiny Wood & Company.

V súlade s pôvodným plánom Immocap po dokončení a prenajatí budovy odpredal svoj 50-percentný podiel spoločnosti Wood & Company, ktorá vlastní aj Lakeside Park 01. Súčasťou portfólia investičnej skupiny je viacero budov v hlavnom meste, napríklad Aupark Tower, komplex Lakeside Park či nákupné centrum Aupark Bratislava.

Martin Šramko, výkonný riaditeľ Immocap, povedal, že Lakeside Park 02 vďaka flexibilite a inováciám dosiahol viacero cenných prvenstiev na trhu. V Immocape sa teraz sústredíme na naše aktuálne projekty ako The Mill na Mlynských nivách či novú zónu Istropolis na Trnavskom mýte.

Lakeside Park 02 získal v prestížnej ankete CIJ Awardssi dve oceneniaBest office development a Best new office tenant lease transaction.

Projekt zaujal nielen odbornú verejnosť už na začiatku výstavby, keď v čase diskusií o budúcnosti kancelárií získal stavebné a investičné financovanie od Slovenskej sporiteľne. Lakeside Park 02 disponuje na 12 poschodiach až 14 370 m2 energeticky efektívnych kancelárskych plôch s najmodernejším štandardom a výhľadom na panorámu Malých Karpát a jazero Kuchajda.

Lakeside Park 02 je anticovidovou administratívnou budovou, prvenstvo získal aj vo využívaní nízkouhlíkového hliníka a budova ašpiruje na zelený certifikát LEED Gold. Výstavba sa riadila japonskou filozofiou kaizen vďaka spolupráci so spoločnosťou Takenaka, pre ktorú to bol prvý projekt tohto typu na Slovensku.

Lakeside Park 02, Bratislava-Nové Mesto

Lokalita: križovatka Tomášikovej a Vajnorskej ulice, Bratislava
Investori: ImmocapWOOD & Company
Architekt: ateliér .team ABJ
Plocha kancelárskych priestorov: 14 370 m2
Počet parkovacích stojísk: 310 (podzemie)
Kancelárie a retail Lakeside Park 01 a Lakeside Park 02: vyše 40 000 m2
Realizácia: 1Q/2020 – 2022