asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva

Profitujte z realitného trhu

10.05.2017

Slováci vedia šetriť. Vo veľkosti finančnej rezervy na horšie časy síce nepatríme medzi špičku v Európskej únii, ale v priemere si každý z nás dokáže mesačne odložiť  97 EUR a na konci minulého roku sme na účtoch mali o desatinu viac ako v roku 2015. Ak chcete tieto úspory zhodnotiť, investujte ich do realít.

Rast cien nehnuteľností bol v závere uplynulého roka najrýchlejší za posledných 8 rokov. Ceny nehnuteľností sa naposledy na takýchto úrovniach nachádzali v 3. kvartáli 2010, sú teda najvyššie za uplynulých zhruba 6 rokov. Napriek tomu, že m2 stojí v priemere 1304 EUR a očakáva sa, že v tomto roku sa toto číslo ešte mierne zvýši, naďalej sú u nás dobré ekonomické podmienky pre dopyt po nehnuteľnostiach. A investícia do nich je skutočne dobrý krok. Avšak, všetko má svoje plusy aj mínusy a v tomto prípade je odvrátenou stranou mince nekončiaca starostlivosť o vlastnú nehnuteľnosť, náklady spojené s jej údržbou, starosti s prenájmom a podnájomníkmi. Viacerí z nás by možno pokojne podstúpili i tieto úskalia, keby na to mali. Ale ani kvôli nedostatku finančných prostriedkov na zabezpečenie nehnuteľnosti sa vaše investičné plány do realít nemusia rozplynúť. Z trhu s nehnuteľnosťami môžete profitovať, aj keď nepatríte medzi realitných profíkov a k dispozícii máte len niekoľko desiatok či stoviek eur. Investujte do realitných fondov. O výber lokality, rozloženie a zhodnocovanie vašich úspor sa už postarajú odborníci.

Absolútne najpredávanejším fondom v roku 2016 sa stal fond NÁŠ PRVÝ REALITNÝ o.p.f. od správcovskej spoločnosti PRVÁ PENZIJNÁ SPRÁVCOVSKÁ SPOLOČNOSŤ POŠTOVEJ BANKY správ. spol. a.s.. Ide o najväčší realitný fond na Slovensku, s výbornou minulou výkonnosťou. Tento rok oslávi 10. výročie svojho vzniku, odkedy dosial celkové zhodnotenie viac ako 65%*. Fond sa zameriava na lukratívne budovy, pozemky a dlhodobé prenájmy v žiadaných lokalitách. Investovaním do rôznych druhov nehnuteľností a realitných spoločností sa riziko investície rozkladá, a teda znižuje. Je vhodný pre investorov očakávajúcich vyšší výnos s dlhodobejšou investičnou stratégiou. Na to, aby ste sa stali súčasťou lukratívnych realitných projektov, aby ste participovali na nájmoch z A-čkových projektov a z predaja bytov pri developerských projektoch, vám postačí minimálna investícia 165 eur.

Pokiaľ máte záujem o viac informácií, kontaktujte odborníkov z Prvej penzijnej alebo navštívte pobočku Poštovej banky.

Viac na www.penzijna.sk.

* Výkonnosť od vzniku k 20.4.2017

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Ďalšie z JAGA GROUP