Partneri sekcie:

HB Reavis získal dôveru bánk. Najväčší úver v histórii spoločnosti poslúži refinancovaniu projektu Varso Place

Varso Tower
Zdroj: HB Reavis

Konzorcium štyroch bánk poskytlo spoločnosti HB Reavis syndikovaný úver na refinancovanie ich projektu v centre Varšavy. Celková suma 475 mil. eur je najvyšším neportfóliovým úverom v histórii komerčného realitného trhu v Poľsku, a zároveň najvyšším v histórii slovenského developera.

Posledná fáza Varso Place, ktorou je Varso Tower – najvyššia budova v Európskej únie, bola dokončená v roku 2022. Ide o projekt zahŕňajúci kancelárie, hotel, inovatívny hub a maloobchodné priestory v blízkosti hlavnej varšavskej stanice s celkovou prenajímateľnou plochou 144-tisíc m2. Dominantou komplexu je 310 metrov vysoká budova Varso Tower z dielne renomovaného architektonického štúdia Foster+Partners.

“Úver pre Varso Place opäť potvrdil našu silnú pozíciu na európskom trhu komerčných nehnuteľností v Európe. Aj v takto náročných časoch sme naďalej stabilným a spoľahlivým partnerom pre popredné finančné inštitúcie v regióne. Je to veľmi dobrá prognóza pred rozbehnutím nových projektov, ktoré plánujeme na našich kľúčových trhoch v Poľsku, Spojenom kráľovstve a v Nemecku,“ hovorí Peter Pecník, CFO HB Reavis.

Právnym poradcom HB Reavis pri transakcii bola spoločnosť Dentons. Bankové konzorcium využilo služby právnej kancelárie DLA Piper a technického poradcu – spoločnosť Arcadis. Spomedzi nových projektov sa spoločnosť už pochválila tým, že sa chystá obnoviť lokalitu prístav Port Praski vo Varšave, kde sa jej činnosť preukáže na ploche 40-tisíc m2.

Na Slovensku zostáva HB Reavis už len jedným z najväčších správcov komerčných nehnuteľností. Na začiatku roka 2023 totiž developer ohlásil utlmenie nových stavebných aktivít v našej krajine. Zostáva jej však dokončiť bratislavský projekt Nové Apollo.

Dodatočné financovanie vo forme navýšenia pôvodného úveru z 350 mil. eur na 475 mil. eur poskytli:

Santander Bank Polska: 165 mil. eur
Bank Pekao: 85 mil. eur
Helaba: 125 mil. eur
Berlin Hyp: 100 mil. eur

Zdroj informácií: HB Reavis
KategórieBiznis, DeveloperiZnačky